Alışveriş çılgınlarının kontrolsüz harcamada kemerleri en çok gevşettiği sezon sonu indirim günleri geldi çattı. Kış bitti bahar geldi derken, bir sonraki kış sezonu için gardırobunu yenilemek isteyenler bu dönemde mağazalardan çıkmak istemiyor. Sanal alışveriş sitelerinin de en kazançlı olduğu dönemlerin başında sezon sonu indirim günleri geliyor. Uzmanlar ise eşlerin arasının açılmasına da neden olabilen alışverişlerle ilgili  “En azından ihtiyacınız olanı almaya yönelin” uyarısında bulunuyor.

Konuya ilişkin değerlendirme Marka Geliştirme ve Sosyal Medya Pazarlama Uzmanı Berat Kızılel’den geldi. Kızılel, “Özellikle alışveriş çılgınlarının çok dikkatli olması gereken bir dönem bu dönem. Çünkü markalar yeni sezon ürünlerini vitrine çıkarırken eski sezon ürünlerini de yine ciddi karlarla indirime sokuyor. Kış boyunca gördüğü bir üründe yüzde 50 indirim gören müşteri, bir daha böyle bir indirim bulamayacağını düşünüyor ancak unutmamak gerekir ki bunların hepsi pazarlama stratejisi” dedi.

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ'NDEN RAMAZAN BAYRAMI SERTİFİKALARI İLE EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ'NDEN RAMAZAN BAYRAMI SERTİFİKALARI İLE EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI

Kızılel özetle şunları kaydetti:

“UNUTMAYIN, BU İNDİRİMLER HER YIL VAR”

“Bu indirimler size çok cazip gelebilir.Ancak unutmamak gerekir ki, yaptığınız alışverişin bedelini eğer aile ekonomisini sarsıyorsa eşler arasında oluşacak huzursuzlukla ödemek zorunda kalabilirsiniz. Her yıl bu indirimlerin tekrarlandığını ve bunun markaların yine ciddi kazançlar sağlayacakları satış stratejileri olduğunu unutmayın”

“EN AZINDAN KENDİNİZE LİMİT BELİRLEYİN”

“Kendini tutamayıp indirimlerin cazibesine kapılanların en azından kendilerine bir limit belirlemelerini tavsiye ederim. Sepeti doldururken ne kadar indirim olduğuna değil, gardrobunuzda alacağınız ürünün eksik olup olmadığına bakarak karar verin. Çünkü kontrolsüz harcamalar aile huzurunuzu bozabilir. Özellikle internet üzerinden yapılan bu gibi alışverişler eşler arasında ciddi tartışmalara neden olabiliyor. Hatta boşanmaya kadar giden bazı vakalar yaşanabiliyor.”

Kaynak: anka