Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için, “Yılgınlığa yer yok, baharı getirmek emek ister. Demokrasi içinde bir arada yaşamayı seçen halk kazanacak” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 14 Mayıs’ta Seferihisar’dan rekor oy desteği çıktığını belirterek, ikinci tur için de sandığa gitmeyen seçmenlere ulaşacaklarını belirtti.

Birinci turda Seferihisar’dan oyların yüzde 69,54’ünü aldıklarını ifade eden Yetişkin; “İkinci tur için yine ilk günkü heyecanımızla çalışacağız. Seferihisar’da sandığa gitmeyen seçmenlerin yoğunlukta olduğu bölgeleri tespit ettik. Özellikle buralarda sıkı bir çalışma yapıyoruz. Kapı kapı dolaşıyoruz. Yeniden söylüyorum. Yılgınlık ve umutsuzluk bizim en büyük düşmanımız. Yılgınlığa gerek yok. Baharı getirmek emek ister. Şu an sormamız gereken tek soru; 'Ben ne yapabilirim' olmalı. Oy kullanmayan seçmenleri sandığa gitmeye ikna etmekten tutalım, seçim günü müşahit olmaya kadar yapabileceğimiz onlarca şey var” dedi.  

“28 MAYIS’TA HALK KAZANACAK”

Başkan Yetişkin açıklamasında, şunları kaydetti:

“28 Mayıs’ta kazandığımızda hepimiz kazanacağız. Tüm Türkiye kazanacak. Özgür bir hayat hak eden kadınlar kazanacak. Yurtdışına gitmek zorunda kalan doktorlarımız, mühendislerimiz kazanacak. Sefalete mahkum edilen işçiler kazanacak.Türk milleti kazanacak. Demokrasi içinde bir arada yaşamayı seçen halk kazanacak.”