Gaziemir’in Sarnıç bölgesinde yaşayan yurttaşlar, elektrik kablolarının yer altına alınması sonucu bozulan yolların yenilenmesi için Gaziemir Belediyesi’nin desteğiyle toplu imza kampanyası başlattı. Toplanan imzalarla, GDZ Elektrik’e başvuru yapılacak.

Gaziemir’in Sarnıç bölgesinde GDZ Elektrik tarafından yürütülen elektrik kablolarının yer altına alınması işlemi sonucu bozulan yolların yenilenmemesi yurttaşları isyan ettirdi. Yaklaşık beş ay önce başlayan çalışmalar kapsamında yollar kazıldı, elektrik hatları döşendi; sonrasında yollar toprakla dolduruldu. Ancak çalışmaların üzerinden aylar geçmesine rağmen sokakların yol kaplamaları tamamlanmadı. Kaplaması yapılan yollar ise kot kuralları gözetilmeksizin kilit parke ile kaplanması sebebiyle kullanılamaz hale geldi. Yaz boyunca yolları bozuk olduğu için tozla mücadele eden yurttaşla,r kış aylarının yaklaşmasıyla su baskını tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Bu sorunun bir an önce çözülmesi için harekete geçen yurttaşlar, Gaziemir Belediyesi’nin desteğiyle toplu imza kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, yürütülen çalışmanın ardından yolların yenilenmemesine, yenilenen kısımların ise kullanılamaz durumda olduğuna ve yaşanabilecek su baskınlarına dikkat çekildi. Toplanan imzalarla GDZ Elektrik’e başvuru yapılacak.