Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Âdem Karaveli, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilgili; “Ülkemiz ekonomisinin kalkınacağına ve ülkedeki ekonomik sorunların Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek'in ekonomi politikaları doğrultusunda kısa sürede hızlı ve kalıcı bir şekilde çözüme ulaşacağına olan güvenimiz tamdır” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin 81 ili ve Birleşmiş Milletlere üye 193 dünya devletinde temsilcilikleri bulunan, Türkiye ve dünya genelinde 25 bin den fazla üye şirkete sahip, uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşu SANKON Genel Başkan Yardımcısı Âdem Karaveli, yaptığı yazılı açıklama ile; Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Mehmet Şimşek’in atanmasını değerlendirdi. Karaveli’nin açıklaması şöyle:

“Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmasını iş dünyası olarak büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Kendisinin ülkemiz ekonomisini kalkındırmaya yönelik kararlı adımlar atacağına olan inancımız tamdır. Sayın Bakanımızın uluslararası piyasalarda yapmış olduğu başarılı çalışmaları, SANKON olarak yakından takip etmekteyiz. Ülkemiz ekonomisinin kalkınacağına ve ülkedeki ekonomik sorunların Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek'in ekonomi politikaları doğrultusunda kısa sürede hızlı ve kalıcı bir şekilde çözüme ulaşacağına olan güvenimiz tamdır.

ESNAF CÜZDAN'IN AVANTAJLARI ESNAF CÜZDAN'IN AVANTAJLARI

Kendisine, ülkemizde 81 ilde örgütlü ekonomik ve ticari çalışmalar yapan SANKON kuruluşuna üye sivil toplum kuruluşlarımızla, 193 dünya devletinde bulunan temsilciliklerimizle, ülkemizin kalkınması adına her konuda iş birliği yapmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz.”