Spor Toto 1'inci Lig'in bitimine haftalar kala şampiyonluğunu ilan eden Karadeniz ekibi Yılport Samsunspor, bugün şampiyonluk kupasıyla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Samsunspor Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyemiz Veysel Bilen, Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ne, "Atam, sizden aldığımız güçle, açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedef doğrultusunda ‘zeki, çevik ve ahlaklı’ sporcular yetiştirerek var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz. Ruhunuz şad olsun, rahat uyuyunuz; kulübümüz sonsuza denk izinizdedir Atam" yazdı.

Karadeniz ekibi Samsunspor, "Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Şampiyonluk Bize Yakışır" diyerek başladığı TFF 1'inci Lig'i, ligin bitimine haftalar kala şampiyon olarak tamamladı. 

Samsunspor yöneticileri ve futbolcularından oluşan heyet, bugün şampiyonluk kupasını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna Anıtkabir'e getirdi. Futbolcular, Samsunspor'un logosunda bulunan Onur Anıtı'nın basılı olduğu "Atatürklü Arma" formalarını giydi. 

ERDOĞAN: HANGİ SİYASİ GÖRÜŞE, KÖKENE, MEŞREP VE MEZHEBE MENSUP OLURSA OLSUN, 85 MİLYONUN TAMAMINI BAĞRIMIZA BASACAĞIZ ERDOĞAN: HANGİ SİYASİ GÖRÜŞE, KÖKENE, MEŞREP VE MEZHEBE MENSUP OLURSA OLSUN, 85 MİLYONUN TAMAMINI BAĞRIMIZA BASACAĞIZ

Aslanlı Yol'dan yürüyen heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Ziyarette Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Veysel Bilen, Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Soner Soykan, İcra Kurulu Üyesi Suat Çakır, Garip-Zeycan Yıldırım Vakfı Başkanı Zeycan Yıldırım, Samsunspor Kulübü Derneği Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Melis Kalkavan Erdoğan ve Sedat Uygun, Store 55 Marka Müdürü Doğan Caferoğlu, Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, teknik heyet ve futbolcular yer aldı. Samsunspor heyeti, Anıtkabir merdivenlerinde şampiyonluk kupasıyla ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirirdi. Heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’nde bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Heyet adına Veysel Bilen, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:  “Aziz Atam, 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş meşalesini yaktığınız Samsunumuzun simgesi olan şahsınızın heykeli bulunan armalı formasıyla mazisi şan ve şerefle dolu Samsunspor Futbol Kulübü, Spor Toto 1. Lig 2022 – 2023 sezonu şampiyonu olarak manevi huzurlarınızda bulunuyoruz. Aziz Atam, sizden aldığımız güçle, açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedef doğrultusunda ‘zeki, çevik ve ahlaklı’ sporcular yetiştirerek var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz. Ruhunuz şad olsun, rahat uyuyunuz; Kulübümüz sonsuza denk izinizdedir Atam.”