Şehidimiz var

Afrinde İlk UMKE şehidimiz. Erzurum UMKE den Burak Tatar Allah Rahmet Eylesin UMKE Ailesinin Başı Sağolsun Allah Ailesine Sabır Versin Mekani Cennet Olsun

Şehidimiz var

Yazılı açıklama yapan Bakan Demircan, "Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde gerek ambulanslarda gerekse cephede canları pahasına yaralılarımıza müdahale eden çalışanlarımızın ne kadar kutsal bir görev üstlendiklerine bir kez daha şahitlik ettik, ediyoruz. Yüzlerce sağlık çalışanı gibi Burak Kardeşimiz de görev yaptığı Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezinden gönüllü olarak savaş bölgesine gidip kutsal görevi icra ederken Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Şehitlik gibi yüce bir mertebeye nail olan Burak Kardeşime Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum" ifadelerinde bulundu.

Afrin'de, mayın patlaması sonucu askeri araçta görevli bir sivil personel şehit oldu, üç asker yaralandı. Afrin’de zırhlı askeri aracın geçişi esnasında EYP patlaması Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinden  (UMKE) Burak Tatar şehit düştü.

Afrin'in Kestele Hidirya bölgesinde intikal halinde olan askeri aracın geçişi sırasında patlayan mayın nedeniyle araçta görevli bir sivil personelin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Afrin'in Kestele Hidirya bölgesinde intikal halinde olan askeri aracın geçişi sırasında mayın patladığı belirtildi.

Patlama nedeniyle araçta görevli bir sivil personelin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

ŞEHİDİN ADI BELLİ OLDU
Afrin’de zırhlı askeri aracın geçişi esnasında EYP patlaması sonucu Ulusal Medikal Kurtarma UMKE ekibinden Burak Tatar şehit düştü.

Afrin’de görevi başında  şehit olan  UMKE personelimiz Paramedik Burak TATAR’a Allah’tan rahmet, sağlık camiamıza ve ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Eren
Mustafa Eren - 10 ay Önce

İnşAllah bakanlığımız bu arkadaşımızı görev şehidi kabul eder ve özlük haklarını hak ettiği şekilde verir. Umke org olarak bu konuyu takip etmenizi ve bu arkadaşımızın hak ettiği şekilde özlük haklarının verilmesinin takipçisi olmalısınız.

SIRADAKİ HABER