Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları açıklandı!

Sağlık Bakanlığı personel alımı sürecinde kritik saatlere girildi. Bilindiği üzere İŞKUR aracılığı ile başvuruların alındığı süreçte, başvuru sonuçları geçtiğimiz haftalar içerisinde duyurulmuştu. İstanbul ve Ankara olarak nihai liste sorgulama işleminin başvuran adayların erişimine açılması ile beraber, gözler Sağlık Bakanlığı kura sonuçlarına çevrildi. Peki, 2018 Sağlık Bakanlığı kura sonuçları açıklandı mı? İşte, engelli ve eski hükümlü de olmak üzere 5 bin 298 kişinin istihdam edileceği personel alımı sürecine dair merak edilen tüm detaylar...

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları açıklandı!

İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları için heyecan dorukta. Engelli ve eski hükümlülerin de başvurabildiği 5 bin 298 kişilik personel istihdamı ilgili süreç Eylül ayı içerisinde duyurulmuştu. Yayınlanan personel alımı ilanı neticesinde binlerce kişi başvuru gerçekleştirmiş ve sonuçlar İstanbul ve Ankara nihai listeleri olarak ilan edilmişti. Listelerin ardından son adım olan kura sonuçları beklenmeye başlanmıştı. 25 Ekim Perşembe itibari ile ilk etabı gerçekleştirilen sonuçlar için araştırmalar da hız kazandı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları nasıl ve nereden öğrenilecek? Kura sonuçları sorgulama sayfası ile ilgili tüm detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları hakkında detaylara ilerleyen sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alımı için kura işlemi 25-26 Ekim 2018 tarihlerinde noter huzurunda gerçekleştirilecektir.

KURA ÇEKİLİŞİ TAMAMLANAN İLLER??

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, AmasyAntalyalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Merkez Teşkilat, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat illeri Temizlik Görevlisi (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası 25 Ekim 2018 Perşembe günü açıklandı.

Dün gerçekleştirilen kura sonuçları neticesinde, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, inşaat boyacısı/boyacı, kaynakçı (oksijen ve elektrik), marangoz (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) ve temizlik Görevlisi (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası gerçekleştirildi.

BUGÜN HANGİ İLLERİN KURA ÇEKİLİŞİ VAR?

Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Van, Zonguldak İlleri Temizlik Görevlisi (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası 26 Ekim 2018 Cuma günü gerçekleştirilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SÜRECİ

Sağlık Bakanlığı tarafından İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek. Her aday, ilan edilen kadrolardan bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapacak.

Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İş – Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek.

KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura tarihi 25 Ekim ve 26 Ekim 2018 olarak belirlendi. Kura çekilişi saat 09:00 - 18:00 arasında Ankara'da yapılacak. Kura sonuçlarının ilk ayağı olan 25 Ekim sonuçları tamamlandı.

Katılımcılar, 25 Ekim kura sonuçlarını aşağıdaki link aracılığıyla sorgulayabilir. 26 Ekim kura sonuçları ise bugün içerisinde saat 20.00'den sonra öğrenebilecektir.

Kura sonuçları sorgulamak için TIKLAYINIZ (Yaşanan yoğunluktan sitenin açılmadığı zamanlar olabiliyor)

PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

İŞKUR tarafından yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli olduğu ilan edildi. Kurum tarafından yapılan duyuruda iki şehir için iki farklı liste açıklandı.

Açıklanan sonuçlarla birlikte, İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak duyuruldu.

İSTANBUL LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ADAYLARIN BAŞVURULARINI TAKİP ETMESİ GEREKİYOR

İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçlar ve diğer her türlü duyuruların, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "www.yhgm.gov.tr" internet adresinden ilan edileceği ve kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacağı, bu ilan tebligat yerine geçeceği daha önce açıklanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YAŞAR ÇEKLİ
YAŞAR ÇEKLİ - 6 ay Önce

SAMSUN KURA İSİM LİSTESİNE NERDEN NASIL ULAŞABİLİRİM

Kadriye durgut
Kadriye durgut - 6 ay Önce

Sağlık bakanlığı personel alımı balık kesir bandrma kurası sonuçları açıklandı mı

Cuma Öztürk
Cuma Öztürk - 6 ay Önce

Sonuçları nasıl öğreneceğiz

M.Emin Edalı
M.Emin Edalı - 6 ay Önce

Organizasyon şeffaf olmadıgı icin pek inandırıcı degil

SIRADAKİ HABER