Demircan, hiçbir aksaklık yaşanmamıştır

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan basın açıklamasında bulundu. Demircan, ''Zeytin Dalı Harekatı başarıyla sürdürmektedir'' dedi.

Demircan,  hiçbir aksaklık yaşanmamıştır

Bakan Demircan basın açıklamasında şunları söyledi:

''Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı’ndan sonra Zeytin Dalı Harekatı’nı da milletimizden aldığı güç ve destek sayesinde başarıyla sürdürmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerek yurt içinde yürüttüğü terörle mücadele gerekse yurt dışı operasyonlarda ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetleri sunumunda en ufak bir eksiklik ve aksaklık yaşanmamıştır. Bütün operasyonlarda olduğu gibi, Zeytin Dalı Harekatı’nda da sağlık hizmetleri sunumu planlaması ve icrası en iyi şekilde yerine getirilmektedir.

Bakanlığımız tarafından her türlü uzman hekim, hekim, hemşire, sağlık personeli, UMKE ve paramedik insan kaynağı takviyesi yapılmış, görev sahasına yerleştirmiştir.

Kara ve hava ambulanslarımız başta olmak üzere her türlü nakil aracı, ekipman, ilaç v.s. ihtiyacı giderilmiş olup, bu konuda da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Sahra hastaneleri, UMKE ve sağlık merkezleri ve bölgedeki hastaneler merkezi planlama ile ihtiyaca uygun olarak düzenlenmiştir. Bölgemizdeki Hastanelerimizin fiziki koşulları ve yatak kapasiteleri askerimizin her türlü sağlık hizmetini karşılayacak şekilde düzenlenmiştir.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında verilen sağlık hizmetleri Milli Savunma Bakanlığımız ile koordineli bir şekilde verilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER