Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, atıkların çevre kirliliğine neden olmaması amacıyla başlattığı çalışma kapsamında inşaat ve bahçe atıklarını 07.00 ile 09.30 saatleri arasında toplayacak. 

Safranbolu’da çevre kirliliğini önlemek ve yaya ve araç trafiğine engel olmamak amacıyla başlatılan çalışma ile atıklar mahallelerden belirli gün ve saatlerde alınacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çok daha temiz bir Safranbolu için çabalıyoruz. Mevcut personelimiz ile elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmayla atıkların sabah 07.00 ile 09.30 saatleri arasında alınacağını belirten Başkan Köse, şunları söyledi:

“Bununla birlikte vatandaşlarımız hafta içi Halk Masaları’nı arayıp talep oluşturabilirler. Tadilat atıkları 15 çuvala kadar, bahçe atıkları ile 3 metre küpe kadar ücretsiz alınacak. Vatandaşlarımızın konu ile ilgili duyarlı olacağından şüphem yok. Safranbolu hepimizin ve halkımızla birlikte daha da güzelleştireceğiz.”

Müdürlük’ten yapılan açıklamada atıklar; pazartesi günleri Esentepe ve Aşağı Tokatlı Mahalleleri, salı günleri 15 Temmuz, Kirkille, Musalla ve Babasultan Mahalleleri, çarşamba günleri Yeni Mahalle ve Atatürk Mahalleleri, perşembe günleri Barış, Akçasu, Camikebir, Çavuş, Çeşme, Hacıhalil, Hüseyin Çelebi, İzzetpaşa ve Karaali Mahalleleri, cuma günleri Emek Mahallesi, cumartesi günleri Bağlarbaşı ve Cemal Caymaz Mahalleleri, pazar günleri ise Bağlarbaşı Mahallesi’nden toplanacak.