1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısı ile Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu Belediyesi Aktif Yaş Alma Merkezi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla birlikte spor yaptı, sohbet etti ve pasta kesti.

21 Mart 2023 tarihinde açılan Safranbolu Belediyesi Aktif Yaş Alma Merkezi, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Şu ana kadar yaklaşık 100 üyeyi bünyesinde barındıran merkezde vatandaşlara, fiziksel ve zihinsel egzersiz, zihinsel aktiviteler, nefes egzersizleri, hobi kursları (seramik, ebru, el işi, ahşap boyama, ger, dönüşüm, örgü), psikolojik destek, gerontolojik danışmanlık, anımsama grup terapisi, akıllı telefon kursu, satranç kursu ve zekâ oyunları kursu veriliyor.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü sebebi ile Safranbolu Belediyesi Aktif Yaş Alma Merkezi'ni ziyaret eden Belediye Başkanı Elif Köse, gerontolog ve merkez sorumlusu Birtan Kıcırdar eşliğinde yaşlılarla birlikte egzersiz yaptı ve seramik boyadı. Program kapsamında pasta da kesildi.

BAŞKAN KÖSE: "KIYMETLİLERİMİZ İÇİN DAHA KAPSAMLI BİR BİNANIN İNŞAATINA BAŞLAYACAĞIZ"

Sadece Yaşlılar Günü'nde değil fırsat bulduğu her anda Aktif Yaş Alma Merkezi'ni ve üyelerini ziyaret eden Belediye Başkanı Elif Köse, "Onların ruh ve beden sağlığı bizler için çok önemli. Bizim kıymetlilerimiz onlar. Belli bir yaştan sonra yaşamlarındaki aynı kaliteyi devam ettirebilmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Onlar için yakında daha kapsamlı ve içeriği geniş olan bir binanın inşaatına başlayacağız. Onların burada verdiğimiz hizmetlerden mutlu olarak bizlere geri dönüş yapmalarından keyif alıyoruz. Tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyorum" dedi.