Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, siyasi parti liderlerine Cumhurbaşkanı adayı olmaları çağrısında bulunarak, “Madem bir başkası aday olacak bu ülkeyi yönetecekse sen niye partinin başındasın. Bu hareket kendi amblemiyle, kendi adayıyla milletin önüne iktidar talebi koyacak” dedi.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, siyasi parti liderlerine Cumhurbaşkanı adayı olmaları çağrısında bulunarak, “Madem bir başkası aday olacak bu ülkeyi yönetecekse sen niye partinin başındasın. Bu hareket kendi amblemiyle, kendi adayıyla milletin önüne iktidar talebi koyacak” dedi.

Kayseri Hacılar'da bayram hazırlıkları tamamlandı Kayseri Hacılar'da bayram hazırlıkları tamamlandı

Remzi Çayır, bugün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çayır, şunları söyledi:

“Muhsin Yazıcıoğlu’yla ilgili yalan yanlış haberler yayılmaktadır. Gerçekten kamuoyunu yanıltmaya gerek yok. Şu anda görülen bir tek dava kaldı. Helikopterden aletleri çalan o güruha hırsızlıktan dava açılmış oda yarın bir gün sonuçlanacak. Ana dava yok. Suikast davası da açılmamış. 200 klasörü aşan dava dosyası var. Davaya baktığımda ‘bu dava suikasttır’ diye davada yargılanan sanık dedi. Hırsızlıktan yargılanan sanık dahi, ‘Burada suikast vardır’ diyor. Devletin savcısı bununla ilgili hiçbir adım 13 yıldır atmıyorlar.

“MİLLETİN GÖZÜNÜN ÖNÜNDE TİYATRO OYNUYORLAR”

Siyasetçi zaten kirliydi siyasetçiye zaten güven yoktu. Cumhurbaşkanı yönetim sistemi de bunu bir adım daha ileriye taşıdı. Daha kötü bir hale getirdi. Şimdi seçim bitiyor bir sonraki seçimle ilgili partiler ittifaklara dönüyorlar. Kimisi Cumhur İttifakı, kimisi Millet İttifakı, kimisi zillet ittifakı nedir bu? Milletin gözünün önünde tiyatro oynuyorlar.

“NEDEN BAMBAŞKA ADAYLAR ARIYORSUNUZ?”

Sayın Bahçeli neden ‘Türkiye’yi yöneteceğim’ demiyorsun? Sayın Kılıçdaroğlu ‘Ben adayım neden Türkiye’yi yöneteceğim demiyorsun? Sayın Akşener neden milletin önüne çıkıp ‘Ben ülkeyi yöneteceğim, bunun için parti kurdum’ demiyorsun da bambaşka adaylar arıyorsunuz? Biri de çıkmış bir partinin belediye başkanını aday gösteriyor? Milletin parasını seçim yardımı diye alıyorlar efendiler oturmuşlar saraylara… Şu andaki sistem riyakarlık sistemidir.

“TOPLUMA İDDİASI OLMAYAN BİR ADAMI GETİRECEK, MİLLETİN ÖNÜNE KOYACAKLAR”

Millet aç, insanca yaşamak istiyor. Dışarıdan gösterecekleri siyasetin içerisinde olmayan, topluma iddiası olmayan bir adamı getirecekler milletin önüne koyacaklar, diyecekler ki adayımız bu. Aynı şey Cumhur İttifakı için de geçerli. Peki niye varsınız derdiniz ney? Madem bir başkası aday olacak bu ülkeyi yönetecekse sen niye partinin başındasın. Bu hareket kendi amblemiyle, kendi adayıyla milletin önüne iktidar talebi koyacak. Allah’ın izniyle.

“GÖÇ PROBLEMİNİ TEMELDEN ÇÖZECEĞİZ”

Türkiye’nin 10 yıl sonrası için bir öngörüsü yok. Göçle ilgili tarımla ilgili. İktidar olursak yetki alırsak göç problemini kesinlikle temelden çözüyoruz. Oturup konuşacağız. Evlerine, şehirlerine, köylerine gitmelerini sağlayacağız. Ebetteki dara düşmüş adama kucağımızı açarız ama misafirliğinde bir adabı bir süresi olur.