Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’ndeki öğrenciler, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığını gezdiMehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)Jandarma Genel Komutanlığına bağlı olarak Nevşehir'de faaliyet gösteren Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı, kapılarını bu kez özel insanlara açtı.

Emniyet ve asayiş hizmetlerine katkı sağlaması amacıyla özel eğitimli köpekler ile özellikle turizm bölgelerinde suç ve suçlularla mücadelede motorlu taşıtların kullanılmadığı alanlarda görev yapan atlı jandarma timlerinin yetiştirildiği JAKEM'i ziyaret eden öğrenciler, faaliyet alanlarını gezdi.

Burada özel eğitimli köpeklerin bomba arama, itaat, yanıcı madde bulma, engel parkurundan geçiş gibi çeşitli gösterilerini büyük bir ilgiyle izleyen öğrenciler gösterinin ardından köpeklerle yakından ilgilendi.

AKŞENER’DEN TÜİK TEPKİSİ: “BAY KRİZİN ÖNGÖRÜSÜZLÜĞÜ TAM GAZ DEVAM EDİYOR” AKŞENER’DEN TÜİK TEPKİSİ: “BAY KRİZİN ÖNGÖRÜSÜZLÜĞÜ TAM GAZ DEVAM EDİYOR”

Özel insanlar daha sonra JAKEM’de eğitilen atlara binerek keyifli bir gün geçirdi.