Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde berberlik yapan Reşat Şahan, deprem bölgesinden ilçeye gelen depremzedeleri ücretsiz tıraş ediyor.

BURHAN DEMİRCİOĞLU 

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde berberlik yapan Reşat Şahan, deprem bölgesinden ilçeye gelen depremzedeleri ücretsiz tıraş ediyor.

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde 48 yıldır berberlik yapan Reşat Şahan, çevre illerden akrabalarının yanına yerleşen depremzedeleri ücretsiz tıraş etmeye başladı.

"YARDIM AMAÇLI YAPIYORUM"

Reşat Şahan, şunları söyledi:

"İlçemizde afet oldu ama hasar fazla olmadığı için Adana'dan olsun, Kahramanmaraş'tan olsun bu bölge vilayetlerden gelen afetzedeler burada akrabalarının yanında kalmaktadır. Buna bir moral olsun diye ücretsiz tıraş yapayım dedim. Ölmüşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, kalan yaralılara acil şifa diliyorum. Osmaniye'deki berber arkadaşlarımızın çok iş yeri kapalı olduğu için ben burada kendi kendime yardım amaçlı ücretsiz tıraş yapmaya başladım, devam edeceğim her zaman için" dedi.

"AKRABALARIMIZ OLDUĞU İÇİN BURAYA GELDİK"

Depremzede Mehmet Aydın ise şunları söyledi:

"Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde Yamaçtepe Mahallesi’nde oturmaktayız. Burada akrabalarımız olduğu için 4 aile buraya geldik. Allah razı olsun kapılarını açtılar. Şu anda Toprakkale'deyiz ama iki günde bir Kahramanmaraş'a iş makinelerim olduğu için yardım için geçiyorum. Kahramanmaraş'ta arabada yatıyorum geri buraya geliyorum. Şu anda da berber amcayla tanışmış olduk. Allah razı olsun, çocuklarımı, beni tıraş etti. Toprakkale halkından çok memnunuz, burada insanlar çok sıcak kanlı bizi çok iyi karşıladılar."