BURHAN DEMİRCİOĞLU    

Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesi Kaypak Köyü Muhtarı Mustapa Kaypak, 6 Şubat depremlerinde Kalecik Barajı’nın gövdesinde yarılma olduğunu, bu nedenle hasar gören köy yolunun kapatıldığını söyledi. Kaypak, “Hastamızı götürmek için Hasanbeyli’yi dolanıyoruz. Gereken yerlere müracaat ettik, hiçbir sonuç alamadık” dedi.

Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesi Kaypak köyü yolu 6 Şubat depremlerinde hasar gördü. Yolun kapatılması nedeniyle mağdur olduklarını ifade eden köy muhtarı Mustafa Kaypak, şunları söyledi:

"Kahramanmaraş depreminden dolayı barajın gövdesi yarılma yaptı. Yola geçit vermediler kapattılar. Şimdi ise biz hastamızı götürmek için Hasanbeyli’yi dolanıyoruz. Mesafe 7 kilometreden 21 kilometreye çıktı. Şimdi de gereken yerlere biz müracaat ettik, müracaatımızdan hiçbir sonuç alamadık. Orman yolunu açtırdım, orman yolu da geçit vermiyor yağmur yağdığı zaman çamurdan. Bütün arabalar kayıyor orayı çakıllatmak istedim ama çakıllamadılar hala daha duruyor. Şimdi işte kuru olduğunda kuraklık olduğunda geçiyoruz, kuraklık olmadığında geçmeye Hasanbeyli’yi dolanıyoruz.

2 KİŞİ VEFAT ETTİ

İki tane hastamızı, aniden hastalandı kalp krizi geçirdiler yetiştirmedik hastaneye. İkinci bir hastamız oldu ikisi de vefat etti. Ulaşım sorunu zor, zorlaştı. Talebimiz yolumuzun bir an önce açılması, bir an önce yapılıp açılması. Köylülerimiz 'sen ilgilenmiyorsun' diyor, ben de diyorum ki 'Genel Müdürlükten onay bekliyorlar Devler Su İşleri’, 'Yapacağımız hiçbir iş yok genel müdürlük ne derse ona göre uygulama yapacağız’ diyorlar. Köylümüz, Ankara genel müdürlüğümüzün onay vermesi için daha kaç tane cenaze vereceğiz? Tansiyon hastası var, felçlik var, kalp krizi geçiriyor yetiştiremiyoruz."