Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi, ilkokul 1'inci ve lise 9'uncu sınıf öğrencilerinin okula uyum programının yarın başlayacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim yılı öncesinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseye başlayacak öğrenciler için okula uyum programı ve rehberlik uygulamaları hazırladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül'de başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseye başlayacak öğrenciler için okula uyum programı ve rehberlik uygulamaları hazırladığını duyurdu. 

ÖZGÜR ÖZEL’DEN TİP’İN ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK: “ERKAN BAŞ'IN BAŞLATTIĞI YÜRÜYÜŞÜN İLK GÜNÜNE HATAY MİLLETVEKİLLERİMİZ EŞLİK EDİYOR. CAN ATALAY'IN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNUYORUZ. BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ. GEZİ MASUMDUR” ÖZGÜR ÖZEL’DEN TİP’İN ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK: “ERKAN BAŞ'IN BAŞLATTIĞI YÜRÜYÜŞÜN İLK GÜNÜNE HATAY MİLLETVEKİLLERİMİZ EŞLİK EDİYOR. CAN ATALAY'IN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNUYORUZ. BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ. GEZİ MASUMDUR”

Uyum programı kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9. sınıf öğrencileri 4-8 Eylül tarihlerinde okulları, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla buluşacak.

Okul öncesinde, aile ve çocuklarla gerçekleştirilecek uyum sürecine destek olmak amacıyla hazırlanan okula uyum rehberinde, uyum haftasına yönelik uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneğine yer verildi.

İlkokul 1'inci sınıflar için hazırlanan rehberde de uyum haftası uygulama çizelgesi ile 9 etkinlik örneğine yer verildi. Ortaokul 5'inci sınıfa başlayacak öğrenciler ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Velilere yönelik okula uyum rehberi sunumu 11 Eylül Pazartesi yapılacak, ikinci gün aile ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak, kalan üç günde ise rehberlik uygulamalarına yönelik çocuklarla etkinlikler yapılacak.

Uyum haftasında ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9'uncu sınıf öğrencileriyle velileri, eğitim öğretim dönemi başlamadan önce öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilecek.

Ayrıca bu bir haftalık dönemde, öğrencilerin yeni girdikleri okul ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve okula aidiyet duygusunun geliştirilmesi hedeflendi. Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinlikler planlandı.