Odunpazarı Belediyesi, evli çiftler için ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’ düzenleyecek. Evliliğinde sorunlar yaşayan tüm çiftlerin katılımına açık olan program, ücretsiz olacak.

Odunpazarı Belediyesi, evli çiftler için ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’ düzenleyecek. Evliliğinde sorunlar yaşayan tüm çiftlerin katılımına açık olan program, ücretsiz olacak.

Kadınlara ücretsiz psikolojik danışmanlık desteği sunan Odunpazarı Belediyesi, evliliğinde sorun yaşayan çiftler için de ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’ düzenlemeye hazırlanıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından desteklenen ve Koç Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Nazlı Baydar ile Prof. Dr. Mehmet Eskin tarafından hazırlanan ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’, Belediye iş birliği ile yaşama geçirilecek. 

11 TOPLANTIDA ADIM ADIM İLERLENECEK 

Evliliğinde yaşadıkları sorunları çözmeye çalışan tüm çiftlerin katılımına açık olan programda, çiftler her biri 60 dakikalık olan 11 toplantıya katılacak. Toplantılar altı çiftten oluşan gruplar halinde gerçekleşirken, sorun çözme adımları ise herkesin rahatlıkla katılım sağlayabileceği örnek uygulamalar ile ele alınacak. Çiftler kendi özel sorunlarını paylaşmadan sorun çözme adımlarını öğrenebilecek. 

Eşler arasında zaman zaman çatışmaların olmasının evliliğin doğal bir parçası olduğunu belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, her çiftin çatışmalarını sonlandırmak için farklı yöntemler denediğini aktardı. Bu denemelerin bazen başarılı bazen de başarısız olabileceğine dikkat çeken yetkililer, “Bu programda, bilimsel araştırmalar tarafından kanıtlanmış bir sorun çözme yöntemi üzerine çalışacağız. Bu yöntemi kolayca öğrenmek ve uygulayabilmek için 11 toplantı boyunca adım adım ilerleyeceğiz” açıklamasını yaptı. 

BAŞARI SERTİFİKASI VERİLECEK

Programda eşlerin toplantılara birlikte ve düzenli katılması bekleniyor. Toplantılara düzenli ve çift olarak katılan kişilere katılım ve başarı sertifikası verilecek. Evliliğinde sorun yaşayan ve programa katılmak isteyenler, Odunpazarı Belediyesi Gökmeydan Hizmet Binası’nda bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne başvurabilecek. Ayrıntılı bilgi almak isteyen yurttaşlar ise hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında 0 222 240 08 47/137 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilecek.