Deprem gerçeğine karşı devrim niteliğinde çözüm Deprem gerçeğine karşı devrim niteliğinde çözüm

Niğde’de İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri bugün partilerinden istifa etti. Altı Meclis üyesi, "İYİ Parti Genel Merkezi'nin izlediği siyasetin tabanla örtüşmediği” açıklamasını yaptı.

İYİ Parti’nin, Niğde Belediyesi Meclis Üyeleri Genel Merkezin izlediği siyasetin tabanla örtüşmediği gerekçesiyle bugün partiden istifa etti. İYİ Partili 6 meclis üyesinin konuyla ilgili olarak bugün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"GÖREVDEN ÇEKİLMENİN TALEP EDİLMESİNİN ANTİ DEMOKRATİK OLDUĞU KANISINDA VARDIK"

"Her türlü zorluğa ve engele rağmen, tüm aşamalarında İYİ Parti Belediye Meclis Üyeliği görevlerini son yerel seçimden beri başarı ile sürdürdük. Ancak İYİ Parti Genel Merkezi'nin izlediği siyasetin tabanla örtüşmediğini, yine Genel merkezin Niğde il ve ilçe teşkilat başkanları ile yönetim kurullarının net bir gerekçe gösterilmeksizin, ahbap çavuş ilişkileri sürdürürcesine görevlerinden çekilmelerini talep etmesi konusunda biz İYİ Parti Niğde Belediye Meclis Üyeleri olarak anti demokratik bir tavır olduğu kanısına vardık. Yıllardır bu partinin öncesinden, kuruluş sürecinden ve sonrasında gecesini gündüzüne katarak bütün baskılara göğüs geren insanların emeklerini yok saymanın şuursuzluğuna artık ortak olmamız mümkün değil. Bizler bu şehre ve ülkeye hizmet için çıktığımız yolda Niğde Belediyesi Meclis Üyeleri grubu olarak, Niğde halkının haklarını savunmak üzere bağımsız şekilde devam etmek üzere İYİ Parti üyeliklerimizden istifa ediyoruz."

 

Kaynak: anka