ESMA TURAN

(MUĞLA) - Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını çocuklara bıraktı. Temsili başkan olan 8 yaşındaki down sendromlu Aziz Alabaz, Başkan Aras’tan yolların düzenlenmesini ve şeffaf belediyecilik yapılmasını isterken, diğer çocuklar ise emeklilere zam yapılmasını talep etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, “23 Nisan’da söz sizde” diyerek makamını çocuklara bıraktı. Aileleri ile birlikte başkanlık makamına gelen çocuklarla sohbet eden Başkan Aras, çocuklara pamuk şeker ve çikolata hediye etti.

Daha sonra çocuklar sırasıyla makam koltuğuna oturdu. Makama oturan Yenice İlköğretim Ortaokulu 2. sınıf öğrencisi down sendromlu Ziya Alabaz, taleplerini kağıda yazarak, Başkan Aras’a teslim etti. Aras, “Ziya Başkan ‘park yapın’ diyor. ‘Yolları düzenleyin’ diyor. ‘Halı saha ve basket sahası yapın’ diyor. Bir de ‘Paraları çarçur etmeyin, israf etmeyin şeffaf belediyecilik yapın’ diyor” dedi.