Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen 2023 Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçularından Hazal Burun, U21 Makaralı Yay kadınlar dalında birinci olarak altın madalya kazandı. Büyükşehir Okçuluk Kadın takımı da aynı şampiyonada birinci oldu.

Ulusal ve uluslararası birçok farklı turnuvada önemli başarılar elde eden Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin okçuları başarılarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Antalya’da düzenlenen 2023 Salon Türkiye Okçuluk Şampiyonası'na 125 kulüp ve 601 sporcunun katılırken; şampiyonada Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcuları büyük başarı elde etti.

Turnuvada Büyükşehir okçularından Hazal Burun, U21 Makaralı Yay Kadınlar dalında birinci olarak altın madalya kazanırken, aynı dalda Emircan Haney makaralı yay erkeklerde üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Ayrıca şampiyonada Songül Lök, Gülçin Balık ve Meltem Kaya’dan oluşan Muğla Büyükşehir Belediyesi kadınlar takımı makaralı yayda birinci olarak altın madalya aldı. Bunun yanı sıra U21 Makaralı Yay Kadınlar dalında Hazal Burun, Ceyda Kömer ve Ecesu Demircan’dan oluşan Büyükşehir takımı üçüncü olup bronz madalya kazandı.

Kaynak: anka