Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri vatandaşlara kesintisiz ve sağlıklı su sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda tarımsal sulamanın artması nedeniyle içme suyu kaynaklarında düşüş yaşanan Menteşe'ye bağlı Denizova, Yenibağyaka, Kıran ve Derinkuyu Mahalleri'ne ek su kaynağı sağlamak için çalışma başlatıldı.

Menteşe’de Denizova, Yenibağyaka, Kıran ve Derinkuyu mahallerini besleyen içme suyu kaynağında tarımsal sulama kaynaklı düşüş meydana geldi. Özellikle Denizova Mahallesinde hissedilen su seviye düşüşüne önlem almak için çalışma başlatan MUSKİ ekipleri, yeni içme suyu kaynağı sağlayarak, bölgeye yeni içme suyu deposu ve içme suyu hattı yapıyor. Kazı çalışmalarının devam ettiği mahallede çalışmaların kısa sürede tamamlanıp bölgeye ek su sağlanması ve kesintisiz su verilmesi amaçlanıyor.

Denizova, Yenibağyaka, Kıran ve Derinkuyu bölgelerine ek su sağlamak için yapılan bu çalışma ile birlikte Çatakbağyaka, Çiftlik, Çırpı ve Meke Mahallerine de ek su sağlanıyor. Bu bölgelere ek su verebilmek için başlatılan hat çalışmalarının yaklaşık yüzde 80’lik kısmı tamamlanırken, en kısa sürede bu projenin de hayata geçirilmesi planlanıyor. Toplam 10 bin 500 metre hat yapılarak yedi mahalleye ek içme suyu sağlanacak projeler ile bölgenin önemli bir ihtiyacı karşılanacak.