Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış töreni, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün katılımıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Muğla’da 2015 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Dansları, Tiyatro, Bale ve Çocuk Korosu bölümleri ile öğrenci yetiştiren Muğla Büyükşehir Belediyesi konservatuvarı, 2023-2024 eğitim-öğretim yılına Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış töreni ile 'merhaba' dedi.

Konservatuvar, yeni eğitim öğretim yılı açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ev sahipliğinde CHP Muğla Milletvekilleri Gizem Özcan ve Cumhur Uzun ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde, Türk Halk Müziği Bölümü dinletisi, Halk Dansları ve Bale bölümü gösterisi izleyicilerle buluştu.

BAŞKAN GÜRÜN: “ATATÜRK’ÜN YOLUNDA ÇAĞDAŞ, FİKRİ, VİCDANI, İRFANI HÜR SANATLA İÇ İÇE NESİLLER YETİŞTİRİYORUZ”

Muğla Büyükşehir Belediyesi konservatuvarı 2023-2024 eğitim-öğretim yılı açılış töreninde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Muğla’nın yerel yönetimlerde konservatuvara sahip ender illerden biri olduğunu, kültür kenti olan Muğla’da konservatuarla Atatürk’ün yolunda çağdaş, fikri, vicdanı, irfanı hür sanatla iç içe nesiller yetiştirdiklerini belirtti.

Başkan Gürün, “Muğla tarım, turizm ve geçmişten getirdiği tarihsel zenginlikleri ile kültür ve sanat şehri. Muğla’mızda konservatuarı kurarken sanatın birleştirici gücüne, hemşehrilerimin destek vereceğine ve onu büyüteceğine inancım tamdı. İki bölümle başladık. Şu an 6 farklı bölümde 459 öğrencimiz var. Sizlerle birlikte büyüdük. Muğla verimli toprakları, eşsiz güzellikleri, tarihsel birikimi ile çok özel bir şehir ama en büyük değeri insan zenginliği yani sizlersiniz. Sizlerin yetiştirdiği, bizlerinde eğitimlerine katkı sağladığı, Atatürk’ün aydınlattığı yolda fikri, vicdanı, irfanı hür nesillerle umutsuzluğa kapılmadan geleceğe birlikte yürüyeceğiz” dedi.