(ANKARA) - Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Hudut Kartallarımız, ülkemizden Yunanistan ve İran’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 9 kişi ile Suriye’den ülkemize yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 3 kişiyi yakaladı. Yapılan inceleme sonucunda yakalanan şahıslardan 4’ünün PKK/KCK/PYD/YPG, 2’sinin FETÖ ve 1’inin de DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi" açıklamasını yaptı.

MSB, Türkiye'den Yunanistan ve İran ile Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan toplam 12 kişinin yakalandığını bildirdi. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Yeşilli Zübeyde Hanım Anaokulu'nda mezuniyet töreni düzenlendi Yeşilli Zübeyde Hanım Anaokulu'nda mezuniyet töreni düzenlendi

"Hudut Kartallarımız, ülkemizden Yunanistan ve İran’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 9 kişi ile Suriye’den ülkemize yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 3 kişiyi yakaladı. Yapılan inceleme sonucunda yakalanan şahıslardan 4’ünün PKK/KCK/PYD/YPG, 2’sinin FETÖ ve 1’inin de DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi."