YEŞİL SOL PARTİ SÖZCÜSÜ UÇAR: “YAPILMAK İSTENİLEN BU ANAYASA GERÇEKTEN KİM VEYA KİMLER İÇİN YAPILIYOR? ANAYASAYI TANIMAYAN BİR İKTİDAR VAR” YEŞİL SOL PARTİ SÖZCÜSÜ UÇAR: “YAPILMAK İSTENİLEN BU ANAYASA GERÇEKTEN KİM VEYA KİMLER İÇİN YAPILIYOR? ANAYASAYI TANIMAYAN BİR İKTİDAR VAR”

Milli Savunma Bakanlığı (MSB),  İstihkâm Komd. Asb. Üçvş. Ünal Sipahi'nin Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olduğunu duyurdu.

MSB, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, terör örgütü mensuplarının önceden döşediği el yapımı patlayıcının 4 Eylül 2023 tarihinde infilak etmesiyle bir askerin şehit olduğunu, bir askerin ise yaralandığını duyurdu. MSB'nin internet sitesinden bugün yapılan açıklama şöyle:

"Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 4 Eylül 2023 tarihinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu kahraman silah arkadaşımız İstihkâm Komd.Asb.Üçvş. Ünal Sipahi şehit olmuş, bir personelimiz de yaralanmıştır. Yaralanan kahraman silah arkadaşımız derhâl hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."