Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Adana’da eğitim-öğretime 1 Mart tarihinde başlayacağımızı açıklamıştık. Ancak bunu, yeni verilere göre 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Adana’da eğitim-öğretime 1 Mart tarihinde başlayacağımızı açıklamıştık. Ancak bunu, yeni verilere göre 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz” dedi.

Mahmut Özer, bugün Adana Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu hafta içerisinde de İçişleri Bakanlığı ve AFAD Başkanlığı’yla birlikte yeni okulları kurmaya devam edeceğiz. Konteynerkentlerde prefabrik okulları kurmak için tüm imkanları seferber ettik. Tüm konteynerlere de bakanlık olarak televizyon kuruyoruz, öğrencilerin TRT EBA'yı takip edebilmesi için.

“510 NOKTADA DESTEKLEME-YETİŞTİRME KURSU AÇACAĞIZ”

HATAY VALİLİĞİ, KONTEYNER KENT KURMAK İÇİN; YETERLİ VE UYGUN HAZİNE ARAZİSİ BULUNAMAMASI GEREKÇESİYLE, "BEDELİ BİLAHARE ÖDENMEK KAYDIYLA GEÇİCİ EL KOYMA” KARARI ALDI HATAY VALİLİĞİ, KONTEYNER KENT KURMAK İÇİN; YETERLİ VE UYGUN HAZİNE ARAZİSİ BULUNAMAMASI GEREKÇESİYLE, "BEDELİ BİLAHARE ÖDENMEK KAYDIYLA GEÇİCİ EL KOYMA” KARARI ALDI

Bu öğrencilerimiz sınava girecekler. Bu öğrencilerimize ilk adım olarak, ikinci dönem sınav konularını sınavdan çıkarttığımızı açıklamıştık. 1 Mart itibarıyla bu öğrencilerimizi sınava hazırlamak için 510 noktada destekleme-yetiştirme kurslarını devreye alacağız. Bu çocuklarımızın sınava hazırlanmaları noktasında Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü desteği vereceğiz.”

ADANA'DAKİ OKULLARIN AÇILIŞI 13 MART'A ERTELENDİ

Adana'da okulların açılış tarihini 13 Mart'a ertelediklerini aktaran Mahmut Özer, “10 ilde çok dinamik bir süreç yaşıyoruz. Veriler her geçen gün değişiyor ve aldığımız kararları her geçen gün güncelliyoruz. Adana'da eğitim-öğretime 1 Mart tarihinde başlayacağımızı açıklamıştık. Ancak bunu, yeni verilere göre 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz. 13 Mart tarihinde de yeni verileri güncelleyerek durumu tekrar kamuoyu ile paylaşacağız."