AYHAN BARUT: "DERHAL ZAMLAR GERİ ALINSIN, MAAŞI VE ÜCRETİ ERİYEN İNSANLARIMIZIN KAYBI TELAFİ EDİLSİN" AYHAN BARUT: "DERHAL ZAMLAR GERİ ALINSIN, MAAŞI VE ÜCRETİ ERİYEN İNSANLARIMIZIN KAYBI TELAFİ EDİLSİN"

Haber: TAMER ARDA ERŞİN - Kamera: FATİH NAZIM EFE

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’da depremzedelerin yaşadığı çadır kent alanını ziyaretinde, “Her zaman yüreğim sizlerle beraber oldu. Sizlerin acıları, depremi yaşayan bütün vatandaşların acıları aynı zamanda benim de acımdır. Deprem olduktan hemen sonra bütün bölgeleri gezdim. Bütün illere gittim. Çadırkentleri ziyaret ettim. Vatandaşlarım arasında hiçbir ayrımcılık yapmadım. Herkesin acısını paylaşmak, herkesin yüreğine dokunmak benim görevlerimden birisiydi. Bunu yapmak istedim. Bundan sonra da yapacağım” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Hatay programı kapsamında depremzedelerin yaşadığı çadır kent alanını ziyaret etti. Çadır kentte yaşayan depremzedelere konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Her zaman yüreğim sizlerle beraber oldu. Sizlerin acıları, depremi yaşayan bütün vatandaşların acıları aynı zamanda benim de acımdır. Deprem olduktan hemen sonra bütün bölgeleri gezdim. Bütün illere gittim. Çadırkentleri ziyaret ettim. Vatandaşlarım arasında hiçbir ayrımcılık yapmadım. Herkesin acısını paylaşmak, herkesin yüreğine dokunmak benim görevlerimden birisiydi. Bunu yapmak istedim. Bundan sonra da yapacağım.

“DEPREMDE YIKILAN EVLERİNİZ, İŞYERLERİNİZİ KESİNLİKLE YENİDEN YAPACAĞIZ VE KESİNLİKLE BİR TEK KURUŞ ALMADAN HEPİNİZE BU EVLERİN TAPUSUNU VERECEĞİZ”

Hiç endişe etmeyin, inşallah göreceksiniz. Güzel bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Huzur içinde yaşayacağız. Bereketli topraklarda yaşayacağız. Acılarınızı biliyorum, bu acı sadece benim değil bütün Türkiye’nin ortak acısı ve bu acıları paylaştık. İnşallah sevinçli, mutlu günleriniz de olacak. Evlatlarınızla güzel evlerde oturacaksınız. Bunun da sözünü veriyorum. Defalarca söyledim. Depremde yıkılan evleriniz, işyerlerinizi kesinlikle yeniden yapacağız ve kesinlikle bir tek kuruş almadan hepinize bu evlerin tapusunu vereceğiz. Anahtarını vereceğiz. Evlerinizde huzur içinde yaşayacaksınız. Bundan en ufak bir endişe duymayın.”