CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DOHA'DA... TÜRKİYE VE KATAR ARASINDA 12 ANLAŞMA İMZALANDI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DOHA'DA... TÜRKİYE VE KATAR ARASINDA 12 ANLAŞMA İMZALANDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla için akşam saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini bildirerek “Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla'da gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Manisa'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2)gece saatlerinden sonra Muğla'da kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/ m2) gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İzmir, Aydın ve Manisa'da gece saatlerinden sonra, Muğla'da yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”