Bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uluslararası Mersin Narenciye Festivali”ne Mersin'in yanı sıra çevre illerden gelen yurttaşlar da ilgi gösterdi. Festival’de Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği üreticiler stant açtı. 

Bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uluslararası Mersin Narenciye Festivali”ne Mersin'in yanı sıra çevre illerden gelen yurttaşlar da ilgi gösterdi. Festival’de Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği üreticiler stant açtı. 

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan festival stantını ziyaret ederek, Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger'den bilgi aldı. Stantlara gelen çocuklara belediye çalışanları tarafından narenciye aromalı kurabiye ikram edildi. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yurttaşlara bin adet limon fidesi ile 5 bin paket limon dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi'nin alan kurulumundan, satış yapmak isteyen üretici kadınların stantlarına kadar birçok noktada yer aldığına dikkat çeken Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, birçok etkinliğin bir arada yer aldığı bu organizasyonların, yurttaşların pandemide biriktirdikleri olumsuz enerjiyi olumluya çevirmesinde etkili olduğunu ifade etti. Geçen hafta 1. Uluslararası Tarsus Festivali’ni düzenlediklerini kaydeden Gökayaz, “Vatandaşlarımızın bir araya gelmesi açısından, bu festivaller inanılmaz bir fırsat sunuyor. Biz de bundan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bundan sonraki süreçte de, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür etkinlikleri düzenlemeye ve destek olmaya devam edeceğini rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.

Festivalde Belediye’nin üretici kadın stantında satış yapan Deniz Sümer, bu tür etkinliklerin düzenlenmesinden dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Büyükşehir Belediyesi'nin bizi düşünüp böyle bir stant açmasından çok memnunuz. Çünkü, biz evde üreten kadınlar, stantlar sayesinde daha geniş kitlelere hitap ediyor ve ulaşıyoruz. Geçimimi buradan sağlıyorum. Çok güzel iş kapısı olarak düşünüyorum. Zaten Başkanımızın bizleri düşünerek yapmış olduğu şeyler çok güzel” dedi.

Ürettiği portakallı cezerye ile festivale gelenlerden beğeni toplayan Efekan Akça isimli esnaf ise “Festivalden çok memnunum. Aynı zamanda cezeryemizi tanıtmamız için çok güzel bir fırsat oldu. Buraya özel, portakaldan cezerye yaptık ve talep çok yoğundu. Belediyemiz, insanlara yöresel ürünlerimizi tanıtma fırsatı sunuyor. Piyasa koşulları zaten ortada. Bize maddi açıdan da çok büyük destek oldular, markamızın büyümesi için çok faydalı oldu” diye konuştu.