Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü (MSK), Türkiye Basketbol 1. Ligi 32. hafta karşılaşmasında Sigortam.net’i konuk etti. Maç boyunca rakibine karşı üstünlüğünü koruyan "Carettalar", 73-52 skorla maçın galibi oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Türkiye Basketbol 1. Ligi 32. Hafta karşılaşmasında Sigortam.net’i evinde ağırladı. Edip Buran Spor Salonu’ndaki karşılaşmayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış ile izledi.

İlk periyodu 20-18 önde kapatan Carettalar, ikinci periyotta hücuma geçerek skoru 40-27 yaptı. Üçüncü periyotta da rakibi karşısında üstünlüğünü sürdüren Mersin ekibi, farkı 22’ye çıkararak 57-35 ile periyodu tamamladı. Son periyotta rakibinin kendisini yakalamasına fırsat vermeyen Carettalar 73-52 ile maçın galibi oldu. 

Mac sonu konuşan MSK Baş Antrenörü Can Sevim, alınan galibiyetin bir üst lige çıkma yolunda önemli olduğuna dikkati çekerek, “Biz sağlıklı olduğumuz ve ortaya kendi oyunumuzu koyduğumuz sürece yenemeyeceğimiz kimse yok, bunu da herkese gösterdiğimizi düşünüyorum. Çok iyi mücadele verdik, hücumda da yapmamız gerekeni yaptık. Önemli bir galibiyetti. Bundan sonra sıralamada kaçıncı olduğumuza bakmaksızın play-off’da rakibimizi beklemeye başlıyoruz. Adım adım sonuna kadar gidip şampiyon olarak üst lige çıkacağımızı düşünüyorum” dedi.