Merkezefendi Belediyesi, iki gün süren ‘Karne Şenliği’nin ardından hafta içi de ‘Masal Saati’ etkinliğiyle çocukları eğlendirmeye devam ediyor.

Merkezefendi Belediyesi, iki gün süren ‘Karne Şenliği’nin ardından hafta içi de ‘Masal Saati’ etkinliğiyle çocukları eğlendirmeye devam ediyor.

Yarıyıl tatilinin gelmesiyle birlikte Merkezefendi Belediyesi öğrencilere karne hediyesi olarak çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. İki gün süren ‘Karne Şenliği’nin ardından Merkezefendi Belediyesi tarafından çocukların keyifli ve güzel vakit geçirmesi için Merkez Kütüphane’de ‘Masal Saati’ etkinliğini gerçekleştirdi.

Etkinlikte çocuklara hayal gücünü artırma, dikkatini, hafızasını, dil becerisini ve kelime dağarcığını geliştirmek ve onlara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla masallar anlatıldı. 5-7 yaş grubundaki çocukların katıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Keyifli bir şekilde masalları dinleyen minikler daha sonra boya kalemleri ile kağıtlara birbirinden güzel resimler çizdi.

‘MASAL SAATİ’ ETKİNLİĞİ HAFTA İÇİ DEVAM EDECEK

5-7 yaş grubundaki çocukların katılacağı kontenjan ile sınırlı olan etkinlik, 24, 26 ve 27 Ocak 2023 tarihlerinde saat 11.30’da Merkez Kütüphane’de gerçekleştirilecek. Masal Saati etkinliğine katılmak isteyenlerin, 0 258 297 00 20 numaralı hattan randevu oluşturması gerekiyor.

‘MASAL DÜNYA’ ADLI TİYATRO OYUNU ÇARŞAMBA GÜNÜ OYNANACAK

25 Ocak Çarşamba günü Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salonda ‘Masal Dünya’ adlı tiyatro oyunu da ücretsiz olarak sahnelenecek. Merkezefendi Kent Tiyatrosu’nun hazırladığı gösteri, 12.00, 13.30 ve 15.00 saatlerinde 3 seans oynanacak.