Merkezefendi Belediyesi’nin ortaokul ve lise dengi devlet okullarında eğitim alan 4 bin öğrenciye sağlayacağı öğrenim desteği başvuruları bugün başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçe sınırları içerisinde ikamet eden ve 5 ile 12. sınıflar arasında öğrenim gören 4 bin öğrenciye toplamda 12 milyon 800 TL öğrenim yardımı verilecek. Öğrencilere 8 ay boyunca verilecek eğitim desteği başvuruları da bugün başladı. 

Öğrencilere desteklerini her zaman sürdüreceklerini belirten Başkan Doğan, “İlçemizde yaşayan çocuklarımızın faydalanacağı öğrenim desteği başvuruları başladı. Gençlerimizin öğrenim yaşamlarını kolaylaştırmak ve hem kendi hem de aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla vereceğimiz öğrenim desteğinden 4 bin Merkezefendili öğrencimiz yararlanacak. Nüfusa oranla en çok öğrenim desteği veren belediyeyiz. Öğrencilerimize ve ailelerine şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

1 Eylül Cuma gününe kadar sürecek başvurular, https://www.merkezefendi.bel.tr/ogrenimyardimi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezi üzerinden yapılacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Her aileden yalnızca bir öğrencinin faydalanacağı öğrenim desteği için başvuru koşulları ise şöyle:

“-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

-Merkezefendi ilçe sınırlarında ikamet etmek.

-5 ile 12. sınıflar arasında öğrenim görmek.

-İlkokul, açık lise, üniversite ve özel okulda okumamak.”