Merkezefendi Belediyesi’nin açacağı yirmi iki branştaki ‘Müzik, El Sanatları ve Yabancı Dil’ kurslarına kayıtlar başladı.

Merkezefendi Belediyesi kültür ve sanat alanındaki faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Talepler doğrultusunda ilçenin birçok mahallesinde vatandaşlara ücretsiz kurs imkânı sunan Merkezefendi Belediyesi’nce yirmi iki branşta eğitim verilecek.

BAŞVURULAR YÜZ YÜZE YAPILACAK

El Sanatları ve Yabancı Dil Kursu’nda Deri, Tığ, Çanta, Nakış, Rölyef, Tel Kırma, Miyuki, Seramik, Dikiş, İğne Oyası, Resim, Okuma-Yazma ve İngilizce (10 yaş ve üzeri) kursları verilecek. Kayıtlar, tüm Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nden, Merkezefendi Kültür Merkezi ve Sanat Merkezi’nden yüz yüze yapılacak.

DOKUZ BRANŞTA MÜZİK EĞİTİMİ VERİLECEK

Piyono, Keman, Çello, Perküsyon, Basgitar, Klarnet, Şan, Bateri ve Bağlama branşlarında açılan ve Merkezefendi’de ikamet eden 8-50 yaş aralığındaki vatandaşların başvurularının alındığı kontenjanla sınırlı olan müzik kurslarına kayıtlar, Merkezefendi Belediyesi Sanat Merkezi’nden yapılacak. Kurslara başvurular ise Merkezefendi Mahallesi Çam Sokak No:11/A bulunan kurs merkezinden yapılacak.

Merkezefendililer, 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden de kurslar hakkında detaylı bilgi alabilecekler.