HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, dün TBMM Genel Kurulu’nda, “Yunanistan Ulaştırma Bakanı Karamanlis ve 10 üst düzey yönetici ihmâlleri olduğu gerekçesiyle istifa ettiler. Tabii bizde, bizim tahminlerimize göre yüz binlere varan bir ölüm olayında istifa yok. Özeleştiri yok. Özür yok. Bir açıklama yok. Ne var? Tehdit var, hakaret var, küfür var, baskı var, dayanışmayı engellemek var. İstifa etme erdemi bile gösterilmedi” diye konuştu.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM Genel Kurulu’nda; “Yunanistan Ulaştırma Bakanı Karamanlis ve 10 üst düzey yönetici ihmâlleri olduğu gerekçesiyle istifa ettiler. Tabii bizde, bizim tahminlerimize göre yüz binlere varan bir ölüm olayında istifa yok. Özeleştiri yok. Özür yok. Bir açıklama yok. Ne var? Tehdit var, hakaret var, küfür var, baskı var, dayanışmayı engellemek var. İstifa etme erdemi bile gösterilmedi” diye konuştu.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, dün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, iki gün önce Yunanistan’ın Larissa kentinde en az 40 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazasının ardından Yunanistan Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis’in istifa etmesini gündeme getirdi. Beştaş, şöyle konuştu:

“Yunanistan Ulaştırma Bakanı Karamanlis ve 10 üst düzey yönetici ihmâlleri olduğu gerekçesiyle istifa ettiler. Tabii bizde, bizim tahminlerimize göre yüz binlere varan bir ölüm olayında istifa yok. Özeleştiri yok. Özür yok. Bir açıklama yok. Ne var? Tehdit var, hakaret var, küfür var, baskı var, dayanışmayı engellemek var. İstifa etme erdemi bile gösterilmedi. Buradaki konuşmalarımıza bile tahammül edilmiyor. Bu da kayıtlara geçmiş olsun.”

Yunanistan’ın Larissa kentinin Tempi bölgesinde salı günü gece saatlerinde, bir yolcu treninin yük treniyle çarpışması sonucu en az 40 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı. Kazanın ardından üç günlük ulusal yas ilan edilmişti. Yunanistan Ulaştırma Bakanı Karamanlis ise dün, “Böylesi bir trajik olaydan sonra hiçbir şey olmamış gibi göreve devam etmek imkânsız. Sadece birkaç yıldır siyasetin içindeyim. Ancak vatandaşlarımızın siyasi sisteme duydukları güveni, demokrasimiz açısından önemli bir unsur olarak görüyorum. Buna siyasi sorumluluk deniyor” diyerek istifa etmişti.

 ÇEVİKÖZ’DEN, DANİMARKA’DA KUR’AN-I KERİM YAKILMASINA TEPKİ: “NEFRET SUÇUNU KÖRÜKLEYEN SALDIRIYI KINIYORUZ” ÇEVİKÖZ’DEN, DANİMARKA’DA KUR’AN-I KERİM YAKILMASINA TEPKİ: “NEFRET SUÇUNU KÖRÜKLEYEN SALDIRIYI KINIYORUZ”