Menteşe’de bu hafta sonu Göktepe Belenye 9. Kültür ve Dayanışma Şenliği ile 6. Tarhana Festivali düzenlenecek.

Menteşe bu hafta sonu düzenlenecek şenlik ve festival ile renkli görüntülere sahne olacak. Hafta sonu etkinlikleri, 14-15 Ekim'de bu yıl 9’uncusu düzenlenecek Göktepe Belenye 9. Kültür ve Dayanışma Şenliği ile başlayacak. Kortej yürüyüşü ile başlayacak şenlikte dans gösterileri, yöresel ürünlerin tanıtım ve satışı, spor etkinlikleri, konserler ve tiyatro gösterisi yer alacak.

Muğla İçin Gelecek Platformu (MİG) tarafından düzenlenen 6. Tarhana Festivali ise 15 Ekim Pazar günü Saburhane Meydanı'nda 8.30’daki toplanma ve sonrasında tarhana kazanlarının kaynaması ile başlayacak. Tarhana Festivali'nin resmi açılışı, saat 13.00’te yapılacak. Katılımcılara tarhana ikram edilecek festivalde gün boyunca doğa yürüyüşü, halk oyunları gösterisi, söyleşiler, konserler ve sergiler yer alacak.

Kent kültürünü ve yöreyi tanıtan şenlik, festival ve projelere her zaman destek vermeye devam edeceklerini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Bu hafta sonu Menteşemizde Göktepe Şenliğimiz ve Tarhana festivalimiz düzenlenecek. Bizler bu 2 etkinliğinde paydaşı ve destekçisi olmaktan çok mutluyuz. Yaşam kültürümüzü tanıtan, onu yaşatan ve gelecek nesillere aktaran bu etkinliklere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.