Dünyaca ünlü restoran zinciri McDonald’s’ın Türkiye CEO’su Mwaffak Kanjee, gıda güvenliğiyle ilgili yeni başlattıkları “Bu Lezzete Güven” kampanyası ile ilgili, “İnsanların restoranlarımızda yediği yemeğin nereden tedarik edilip hangi şartlarda servis edildiğini bilmeleri en doğal hakları. Dünyanın en değerli global markalarından biri olarak, sektörümüze bu noktada ilham verecek uygulamalara imza atma sorumluluğu taşıyoruz. Üreticilerimizi Türkiye’nin en iyi firmaları arasından seçiyoruz” dedi. 

Dünyaca ünlü restoran zinciri McDonald’s, hızlı servis ve restoran sektöründe gıda güvenliğinin önemini vurgulayan yeni iletişim kampanyası ile tüketicilere “Bu Lezzete Güven” çağrısında bulunuyor. McDonald’s Türkiye CEO’su Mwaffak Kanjee, gelişen tüketici alışkanlıklarıyla birlikte gıda ve yeme-içme dünyasında gıda güvenliği kapsamında şeffaflık ve hesap verebilirliğin öneminden söz ederek, “İnsanların restoranlarımızda yediği yemeğin nereden tedarik edilip hangi şartlarda servis edildiğini bilmeleri en doğal hakları. Dünyanın en değerli global markalarından biri olarak, sektörümüze bu noktada ilham verecek uygulamalara imza atma sorumluluğu taşıyoruz. Üreticilerimizi Türkiye’nin en iyi firmaları arasından seçiyoruz” dedi. 

Kanjee kampanyayla ilgili detaylara nasıl ulaşılabileceğine ilişkin ise “Restoranlarımızı ziyaret eden ve web sitemizde ‘Bu Lezzete Güven’ bölümünü inceleyenler, ürünlerimizle ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını bulabiliyorlar. Örneğin hamburger köftelerinin üretim tarihi ve parti numarasından, kızartmalarda kullanılan yağların çeşitlerine ve kullanılış biçimlerine kadar tüketicinin içinin daha da rahat edeceği şeffaflığı sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

“HEM SUNDUĞUMUZ ÜRÜNLERİN HEM DE AMBALAJ VE MALZEMELERİN YÜZDE 98’SİNİ YERLİ FİRMALARDAN TEMİN EDİYORUZ” 

Ayrıca McDonald’s Türkiye’nin yüzde 98 yerlilik oranıyla Türkiye ekonomisine katma değer sağladığını belirten Kanjee, “McDonald’s’ın dünyada yer aldığı ülkeler içinde, ihtiyaçlarını en yüksek oranda kendi ülkesinden temin edenler arasındayız. Hem sunduğumuz ürünlerin hem de ambalaj ve malzemelerin yüzde 98’ini yerli firmalardan temin ediyoruz” dedi.  

McDonald’s mutfağına giren tüm ürünleri takip ettiklerini kaydeden Kanjee, “Etlerimizi temin ettiğimiz firmalarda hayvan refahını kapsayan tüm süreci takip ediyoruz ve ürünlerimiz binden fazla kontrolden geçerek tüketicilerimize ulaşıyor” dedi. Atık yönetimi konusunda da hassasiyetle çalıştıklarını belirten Kanjee, gelişim çağındaki çocuklar için yapılan Happy Meal menülerinin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından onaylanan besin profili modeline göre yeşil kategoride yer aldığını da kaydetti. 

ADVERTORIAL YAYIN