Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nde konserlerin yanı sıra söyleşiler, sergiler ve çeşitli atölyeler de düzenlenecek. Söyleşilerde Emin Çapa, Buket Uzuner ve Nasuh Mahruki Marmarislilerle buluşacak.

Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nde konserlerin yanı sıra söyleşiler, sergiler ve çeşitli atölyeler de düzenlenecek. Söyleşilerde Emin Çapa, Buket Uzuner ve Nasuh Mahruki Marmarislilerle buluşacak.

‘Küllerinden doğan Anka Kuşu’ temasıyla bu yaz ilk kez düzenlenecek Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali için geri sayım başladı. 10 – 28 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde konserlerin yanı sıra söyleşiler, sergiler ve çeşitli atölyeler de gerçekleştirilecek. Fazıl Say, Kerem Görsev, Amadeus Quartet, Boğaziçi Gençlik Korosu, İlyas Mirzayev gibi pek çok yıldız sanatçıya ev sahipliği yapacak festivalde Emin Çapa, Buket Uzuner, Nasuh Mahruki söyleşileri düzenlenecek.

DENİZLİ'DE AİLE HEKİMLERİ İŞ BIRAKTI: "KORUYUCU SAĞLIK SİSTEMİ EN ÖNEMLİ SİSTEMİMİZ AMA SORUNLARLA BOĞUŞUYOR" DENİZLİ'DE AİLE HEKİMLERİ İŞ BIRAKTI: "KORUYUCU SAĞLIK SİSTEMİ EN ÖNEMLİ SİSTEMİMİZ AMA SORUNLARLA BOĞUŞUYOR"

AÇILIŞI EMİN ÇAPA YAPACAK

Marmaris Kültür ve Sanat Derneği (MAKSAD) tarafından Marmaris Belediyesi’yle iş birliği içinde düzenlenen Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 10 Haziran Cuma günü gazeteci Emin Çapa’nın katılacağı söyleşi ile başlayacak. Saat 16.00’daki söyleşi, Armutalan Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak. 16 Haziran Perşembe günü yine AKM’de Karya ve Arkeoloji söyleşisi düzenlenecek.

18 Haziran Cumartesi günü ünlü edebiyatçı Buket Uzuner, söyleşi ve imza günü ile edebiyatseverlerle buluşacak. 19 Haziran Pazar günü yazar Melih Uslu okurlarıyla bir araya gelirken, 27 Haziran Pazartesi günü ise AKUT kurucusu Nasuh Mahruki’nin konuk olacağı bir söyleşi düzenlenecek.

SERGİ VE ATÖLYELER DE VAR

Cahit Koparal Uluslararası Flüt Yarışması, farklı türlerde keyifli sokak konserleri ve köy dinletileri ile müziğe geniş ve yaratıcı bir yelpazede yer verilen Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nde ünlü ressam ve gravür sanatçısı Hayati Misman’ın paha biçilmez eserlerinden oluşan sergisi ve söyleşisi, Eti Çocuk Tiyatrosu gösterileri, yıldızı parlayan genç heykeltıraş Elif Özer’in festival için çalıştığı tematik balmumu eserler, usta ressam Efkan Beyaz’ın atölye ve söyleşisi, değerli uzmanlarla arıcılık ve apiterapi sohbetleri de yer alacak.