Marmaris Belediyesi tarafından deprem bölgesi için vatandaşların destekleriyle toplanan yardım malzemeleri hem deprem bölgesine hem de ilçeye yerleşen depremzedelere ulaştırılmaya devam ediyor.

Marmaris Belediyesi tarafından deprem bölgesi için vatandaşların destekleriyle toplanan yardım malzemeleri hem deprem bölgesine hem de ilçeye yerleşen depremzedelere ulaştırılmaya devam ediyor.

Marmaris Belediyesi’nin merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat depremlerinin ardından başlattığı yardım çalışması sürüyor. Depremin yaşandığı ilk saatlerde başlatılan yardım seferberliğinde Amiral Orhan Aydın Kapalı Spor Salonu’nda kurulan El Ele Birlikte Dayanışma Merkezi’nde toplanan malzemeler, deprem bölgesine ve Marmaris’e gelen depremzedelere ulaştırılıyor.

Depremzedelerin öncelikle temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma yürüten belediye, deprem bölgesine gıda, giyim, hijyen paketleri, battaniye, yorgan, bebek maması, ısıtıcı, el feneri gibi ürünler gönderdi. Blediye ayrıca iki iş makinesini ve kendi envanterinde bulunan 4 jeneratör ile pil, fener ve powerbank gibi teknik malzemeleri de bölgeye ulaştırdı.

95 TON ODUN GÖNDERİLDİ

Bugüne kadar Kahramanmaraş, Malatya, Elbistan, Pazarcık ve Hatay’a 6 TIR yardım malzemesi gönderen belediye ayrıca bölgenin yakacak odun ihtiyacını karşılamak için de çalışmalarını sürdürüyor. 15 tonu Nurhak'a, 27’şer tonu Adıyaman ve Elbistan'a, 25 tonu Malatya'ya olmak üzere bölgeye yaklaşık 95 ton odun gönderildi.

MİSAFİRLERE ÖZEL DESTEK

Deprem sonrasında Marmaris’teki evlere ve otellere yerleşen depremzedeler için de çalışmalar yürüten belediye, El Ele Birlikte Dayanışma Merkezi aracılığıyla yaklaşık 700 aileye destek sundu. Kıyafet, gıda, hijyen gibi temel ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştıran belediye ayrıca eşya taşınması, yaşlı ve engelli depremzedelerin hastane gibi kurumlara nakli gibi çalışmalar yaptı. Öte yandan, depremzede öğrencilere dijital eğitim kartı hediye edilmeye başlandı.