Marmaris'te Cumhuriyet’in kuruluşunun 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında Armutalan Kültür Merkezi’nde iki sergi birden açıldı.

Marmaris’te Cumhuriyetin 100'üncü yılı sanatla da kutlanıyor. Günseli Top ve öğrencilerinin “Atatürk Portreleri Sergisi” ve Seval Sakallı’nın “Bez Bebekler Sergisi” dün Armutalan Kültür Merkezi’nde açıldı. Açılışa Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Suzan Zift’in yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

AKM’nin 2'inci katında açılan Neşeli Bebekler temalı bez bebek sergisinde sanatçının yüzlerce bez bebeği sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 3'üncü kattaki sergide ise eğitmen Günseli Top ve öğrencilerinin farklı tekniklerle yaptıkları Atatürk Portreleri yer aldı. Sergilerin açılışına katılan Başkan Yardımcısı Zift, “Bu hafta Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında çok özel etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Emekleri için herkese teşekkür ediyorum” dedi. Bez Bebek Sergisi 27 Ekim, Atatürk Portreleri Sergisi ise 30 Ekim’e kadar ziyaret edilebilir.