Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yavaş, mesajında, "Demokrasimizi genç nesillerin omuzlarında daha da yükseltecek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkaracak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı kutlu olsun" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet'in 100. yılını yayımladı mesajla kutladı. Yavaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Demokrasimizi genç nesillerin omuzlarında daha da yükseltecek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkaracak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı kutlu olsun.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde inanç, idrak ve istikrarla milli varlığımızın tescili olan Cumhuriyeti milletçe dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolunda 100. yıla taşıdık. Bizler, Cumhuriyetimizin miras bıraktığı tüm değerlere birlik ve beraberlik ruhuyla 'Yurtta sulh, cihanda sulh' anlayışıyla sonsuza kadar sahip çıkacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak insana dokunan, üretimi artıran, şeffaf belediyecilik anlayışıyla her alanda daha müreffeh bir başkent olma hedefimizden sapmadan, dünya başkentleriyle yarışır örnek bir başkent olma arzumuzu sürdüreceğiz.

KÜRŞAD ZORLU: “ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA PARTİMİZİN ÖNERİSİ, YILDA İKİ KEZ DÜZENLEME YAPILMAK KAYDIYLA; OCAK AYINDA 17 BİN LİRA, TEMMUZ AYINDA 20 BİN 500 LİRAYA YÜKSELTİLMESİDİR” KÜRŞAD ZORLU: “ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA PARTİMİZİN ÖNERİSİ, YILDA İKİ KEZ DÜZENLEME YAPILMAK KAYDIYLA; OCAK AYINDA 17 BİN LİRA, TEMMUZ AYINDA 20 BİN 500 LİRAYA YÜKSELTİLMESİDİR”

Kadim değerlerimizden aldığımız güçle ve haklı gururla Ankaralı hemşehrilerimin ve hürriyetinden asla taviz vermeyen asil milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve kahraman gazilerimizi şükranla, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum."