Manisa UMKE Spil Dağında Kurtarma Operasyonunda

Manisa'da Spil Dağı Milli Parkı'nda doğa yürüyüşü (trekking) sırasında düşerek iki bacağı da kırılan genç, 5,5 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı

Manisa UMKE Spil Dağında Kurtarma Operasyonunda

Manisa UMKE den Kurtarma Operasyonu

Manisa’da Spil Dağı Milli Parkı’nda doğa yürüyüşü sırasında düşerek sakatlanan kazazede, yaklaşık  beş saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı.
Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine  haber verilmesinin ardından, yaralının  bulunduğu bölgedeki şartların zorlu olması nedeni ile UMKE  ekiplerine haber verildi. 
Uzun süren zorlu ve profesyonel çalışmaların ardından olay yerinde ilk müdahalesi yapılan kazazede,  112 ekiplerine teslim edildi. 
.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi 3 arkadaş, sabah Ağlayan Kaya mevkiinden Spil Dağı Milli Parkı'na doğru yürümeye başladı. Doğa yürüyüşü sırasında Ağlayan Kaya'nın yaklaşık 5 kilometre ilerisinde yüksek bir kayalıktan düşen Mazlum Akgün'ün (21) her iki bacağı da kırıldı. Acı içerisinde hareketsiz kalan Akgün'ün arkadaşları hemen durumu 112 Acil Servis'e haber verdi. Akgün'ün bulunduğu bölgedeki şartların zorlu olması nedeniyle AFAD, AKUT, UMKE ve MAT ekiplerine haber verildi. Ekipler uzun süren zorlu çalışmanın ardından Akgün'e ulaştı. İlk olarak Akgün'ün diğer iki arkadaşı ekiplerin rehberliğinde ambulansın olduğu yere getirildi. Ardından olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Akgün, yaklaşık 5,5 saat süren çabanın ardından aşağıya indirildi. Akgün ve 3 arkadaşı ambulansla Manisa Devlet Hastanesine götürüldü.

İHA'nın haberine göre, kurtarma çalışması hakkında bilgi veren Manisa İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Bekir Şen, "15.48'de bize haber geldi. Ekiplerle birlikte AKUT, MAT, AFAD ve UMKE'nin ekipleriyle birlikte 5 saatlik bir çalışma sonucu sağ salim demeyelim ama ayağında kırıkla hastaneye gidiyor. Sağlık durumu iyi. Sağlık ekipleri AKUT ekipleriyle birlikteydi. Olay yerinde ilk müdahale yapıldı. Ama ciddi bir kırık var ayağında" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER