Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant, Hatay’dan değerli değildir. Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız” dedi. 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’da da büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümü nedeniyle bu akşam X hesabında bir açıklama yaptı. Savaş, şunları kaydetti: 

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: "HER GÜN LİMANLARINDAN KALKAN GEMİLER KATLİAMI YAPANLARA SİLAH TAŞIYOR, KINIYORMUŞ... HADİ ORADAN" TEMEL KARAMOLLAOĞLU: "HER GÜN LİMANLARINDAN KALKAN GEMİLER KATLİAMI YAPANLARA SİLAH TAŞIYOR, KINIYORMUŞ... HADİ ORADAN"

"Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant, Hatay’dan değerli değildir. Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız. 

Yarın saat 15:00’te, Hatay’ın mevcut durumuna ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğim." 

Kaynak: anka