Lüleburgaz Belediyesi’nin kente kazandırdığı yeni yaşam alanı Kır Kahvesi ve Masal Vadisi düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Artık Lüleburgaz yanı başında doğa ile baş başa, gün boyu keyifli vakit geçirebileceğiniz, misafirlerinizi rahatça ağırlayabileceğiniz Kır Kahveniz, Masal Vadiniz var” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi Kent Ormanı içerisinde yer alan Kır Kahvesi ve Masal Vadisi hizmete açıldı. Açılış törenine; Başkan Gerenli, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Başkan Gerenli, ilk günden beri Lüleburgaz Kent Ormanı’yla ilgili hayalleri olduğunu belirterek Lüleburgaz’da çocukların, ailelerin rahatça vakit geçirebileceği, nefes alabileceği, eğlenebileceği yeşil alanların yetersiz olmasının göreve geldiklerinde en büyük sorun olarak göze çarptığının altını çizdi. Gerenli, şöyle konuştu:

“Burayı Lüleburgaz halkına kazandırmak için çok çalıştık, çok çabaladık. 2020 yılının mart ayında başlattığımız girişimler sonucunda 973 dönümlük bu araziyi Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 20 yıllığına kiraladık. Bu hususta emeği geçen milletvekillerimize, kurum ve kuruluşlarımıza, çalışma arkadaşlarıma sizlerin huzurunda bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte Kent Ormanı’mızın diğer etaplarını da hizmete açacağız. Bütün bu alanı hep birlikte güzelleştirecek, hep birlikte koruyacak ve gelecek nesillere hep birlikte aktaracağız.”

Lüleburgaz Kent Ormanı’nın açıldığı ilk günden itibaren 100 binden fazla vatandaşı ağırladığını kaydeden Başkan Gerenli, şöyle devam etti:

“120 oturma kapasiteli Kır Kahvemizde sıcak ve soğuk meşrubatların dışında kahvaltı yapma imkanınız da olacak. Kır Kahvesi’nin hemen arka tarafında yer alan ve yaklaşık 15 dönümlük alana yayılan Masal Vadisi; hobbit ve ağaç evleri, yel değirmeni, tavşan ve uğur böceği maketleri, dev sandalye, yürüyüş yolları ve patikalarıyla çocuklarımızın hizmetinde.”

Açılış gününde Masal Vadisi’nde düzenlenen Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi çocuklardan ilgi gördü. Çocuklar masal, mandala, akıl oyunları atölyelerinin yanı sıra yüz boyama etkinlikleriyle eğlenceli bir gün geçirdi. Masal Vadisi’nin açılışında çocuklar hobbit sürpriziyle de karşılaştı. Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Hakları Birimi’ndeki gönüllü çocukların uzun bir süredir hazırlıklarını yaptığı hobbit karakterleri ilgi gördü.