Lüleburgaz Belediyesi, deprem dayanıklılık testi sonucunda dayanıklı olmadığı tespit edilen hizmet binasından taşınıyor. Belediye, aynı noktaya yeni hizmet binası yapılana kadar geçici bir süreliğine Ata İş Merkezi, Ekin Atölyesi, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi ve Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde vatandaşa hizmet verecek. 

Lüleburgaz Belediyesi, olası bir depreme karşı hizmetlerin kesintisiz sürmesi için dönüşüme kendi evinden başladı. Ayrıntılı testler sonucu  depreme dayanıksız olduğu tespit edilen Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’ndaki birimler taşınmaya başladı. Taşınma planı doğrultusunda birimler Ata İş Merkezi, Ekin Atölyesi, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi ve Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde hizmet vermeye devam edecek. Belediye, mevcut hizmet binası yıkılıp aynı noktaya yenisi yapıldıktan sonra kent merkezine geri dönecek.

Hizmetlerin aksamaması için birimler birer birer taşınırken Halk Masası ve vezneler vatandaşların işlemlerinin aksamaması için en son taşınacak birimler olacak. Vatandaşla doğrudan temas içinde olan vezneler ve irtibat ofisi Ata İş Merkezi’nin altında vatandaşa hizmet etmeye devam edecek. Lüleburgaz Belediyesi’nin tamamen taşınması ise Kurban Bayramı’nda sona erecek. Belediye, Kurban Bayramı’ndan sonra yeni hizmet noktalarında vatandaşa hizmet etmeye devam edecek.