Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve beraberindeki heyet, 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı çerçevesinde Anıtkabir’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk sundu.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve beraberindeki heyet, 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı çerçevesinde Anıtkabir’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk sundu.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Lüleburgaz’da seçimle göreve gelmiş milletvekilleri, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve oda başkanları, 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı kapsamında Ankara’ya çıkarma yaptı.

MOZOLEYE ÇELENK SUNDULAR

Başkan Gerenli ve beraberindeki heyet, ilk olarak Anıtkabir’e resmi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Gerenli, düzenlenen askeri törenle Lüleburgaz Belediye Başkanlığı çelengini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine sundu.

Çelenk sunumunun ardından Başkan Gerenli Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, Oda Başkanlarımız, Muhtarlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte bizlere emanet ettiğiniz laik, demokratik ve tam bağımsız Cumhuriyetin seçilmişleri olarak size bir kez daha minnetimizi ve ilkelerinize bağlılıklarımızı arz etmek üzere bugün yüksek huzurunuzdayız.

Her şeyin sevgiyle başladığı çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’da 2023 yılını Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı olarak kutlayacağız. Lüleburgaz’ın seçilmişleri olarak aziz hatıranız önünde bir kez daha söz veriyoruz; bizlere emanet ettiğiniz bu güzel Cumhuriyeti, aklın ve bilimin rehberliğinde, çağdaş uygarlıklar arasında en yukarılara taşımak için tüm benliğimizle, sarsılmaz azim ve kararlılığımızla çalışmaya, çok çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere gösterdiğiniz yol ve ülkü doğrultusunda, fikirleriniz ışığında, kimseyi ötekileştirmeden, adil, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla aziz milletimize hizmet etmekten onur duyuyoruz.

Fikirleriniz, devrimleriniz her daim yolumuzu aydınlatacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak!”

TBMM’YE ZİYARET

Anıtkabir’de düzenlenen törenin ardından heyet, TBMM’yi ziyaret etti. TBMM’de gerçekleşen bir dizi ziyaretin ardından heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştü.