Kuzey Ege Kadın Platformu ve Edremit Kadın Platformu; ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını duyurdu. Açıklamada, “Kız çocuklarımızın geleceği için bu şer ittifakını ve zihniyetini önce sandığa sonra tarihe gömmekten başka seçeneğimiz yok. Karar sizin” denildi.

Kuzey Ege Kadın Platformu ve Edremit Kadın Platformu yazılı bir açıklamayla, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını duyurdu. Hükümet üyelerinin kadınlara yönelik hakaret içeren ifadelerinin hatırlatıldığı açıklamada, HÜDA-PAR'ın Cumhur İttifakı içinde yer almasına yönelik değerlendirmeler de yer aldı. 

Cumhur İttifakı için, “Hizbullah'ın isim kardeşi HÜDA-PAR ile koalisyona varan karanlık bir yolculuk!” ifadelerine yer verilirken, “Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam için oylar Kemal Kılıçdaroğlu'na” çağrısı yapıldı. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kadınların yalnız başına 90 km’den fazla seyahat etmesi caiz değildir, sürtük, kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak, kız mıdır kadın mıdır bilmem, kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek, anası tecavüze uğruyorsa anası ölsün niye çocuk ölüyor, evdeki işler yetmiyor mu, kahkaha atan kadın iffetsizdir, hamile kadınlar sokakta yürüyemez, kadın çalışarak fuhuşa hazırlık yapar, kadınlar için tek kariyer anneliktir, İstanbul Sözleşmesinin iptali.Kadına şiddetin önlenmesiyle ilgili yasanın iptal talebi ve Hizbullah'ın isim kardeşi HÜDA-PAR'la koalisyona varan karanlık bir yolculuk! Kız çocuklarımızın geleceği için bu şer ittifakını ve zihniyetini önce sandığa, sonra tarihe gömmekten başka seçeneğimiz yok! Karar sizin. Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam için oylar Kemal Kılıçdaroğlu'na."

ANADOLU KADIN HAREKETİ DERNEĞİ BAŞKANI SARAÇ'TAN, ÜÇ EŞİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKAN YENİDEN REFAH PARTİLİ YÜKSEL’E TEPKİ: “ALIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORSANIZ, ASLA ALIŞMAYACAĞIZ” ANADOLU KADIN HAREKETİ DERNEĞİ BAŞKANI SARAÇ'TAN, ÜÇ EŞİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKAN YENİDEN REFAH PARTİLİ YÜKSEL’E TEPKİ: “ALIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORSANIZ, ASLA ALIŞMAYACAĞIZ”