(AYDIN) - Kuşadası’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından Özer Türk Stadı’nda düzenlenen gösteriler beğeniyle izlendi. 

Selçuk Belediye Başkanı Sengel: Çocuklarımıza ve gençlerimize dokunmaya devam ediyoruz Selçuk Belediye Başkanı Sengel: Çocuklarımıza ve gençlerimize dokunmaya devam ediyoruz

Kuşadası’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 09.00'da sahildeki Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Oğuz Verim, anıta çelenk koydu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Özer Türk Stadı’nda devam eden törene Kuşadası Kaymakamı İbrahim Keklik, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Meclis üyeleri, idari ve mülki amirler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kuşadası’nın Fransa’daki kardeş şehri olan Creil’den gelen heyet ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kaymakam Keklik ve Başkan Günel, törene katılan öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından dans ve cimnastik gösterileri sergilendi.

Kutlama programında lise öğrencileri tarafından okunan “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı” törene katılanlar tarafından ayakta alkışlandı.

GENÇLİK KORTEJİ DÜZENLENECEK

Kuşadası’nda 19 Mayıs kutlamaları kapsamında bugün saat 17.00’de Kısmet Otel Kavşağı’ndan İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’na kadar Gençlik Korteji düzenlenecek. 19 Mayıs coşkusu, kortejin ardından saat 20.45’te Belediye Hizmet Binası önünde Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Ekin Dans Topluluğu tarafından “Bu 100den” adlı dans tiyatrosunun sahnelenmesiyle devam edecek.


Kaynak: anka