Firmanızı hedef kitlenize en iyi şekilde anlatmak için kurumsal tanıtım filmine başvurabilirsiniz. Ancak prodüksiyon sürecine hâkim değilseniz çekim aşamasında sorun yaşayabilir, aksamalar nedeniyle planlarınızın dışına çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Oysa çekim sürecini baştan sona eksiksiz planlamak için prodüksiyon desteği alarak bu süreci kolayca tamamlayabilirsiniz. Gelin, kurumsal tanıtım filminin çekim aşamalarını ve bu filmlerin sağladığı avantajları inceleyelim.

Kurumsal tanıtım filmleri şirketler için hayli önemli. Pek çok firma, sunduğu ürün ve hizmetleri bu filmler aracılığıyla müşterilerine iletiyor. Çekim teknikleri konusunda yeterli donanıma sahip olmayan firmalar, film hazırlatmaya karar verdiğinde profesyonel desteğe ihtiyaç duyabiliyor. Eğer siz de işletmeniz için kurumsal tanıtım filmi hazırlatmak istiyorsanız tüm aşamaları profesyonel bir prodüksiyon ekibiyle birlikte yürütebilirsiniz!

KURUMSAL TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ

Şirketlerin, kurumların veya markaların sunduğu hizmet ya da ürünlerin dikkat çekici görsel ögeler içeren videolar aracılığıyla anlatıldığı içerik türüne kurumsal tanıtım filmi denir. Hizmetlerinden hedef kitlesini haberdar etmek isteyen ve yeni müşterilerle tanışmayı amaçlayan her şirket, kurumsal tanıtım filmine ihtiyaç duyar. Şirket ile film çekimini organize eden yaratıcı ekibin iş birliğiyle yürütülen kurumsal tanıtım filmi çalışması, her bir aşamanın dikkatle ve özenle planlanması gereken bir süreç. Çünkü doğru teknikle ve etkileyici bir dille hazırlanan kurumsal tanıtım filmleri markalara uzun ve kısa vadede pek çok yarar sağlıyor.

KURUMSAL TANITIM FİLMİNİN HAZIRLANMA AŞAMALARI

Kurumsal tanıtım filmi çekimi sırasıyla şu aşamalardan oluşur:

Hedef Kitle Tespiti: Film çekimine başlamadan önce ilk olarak hedef kitle belirlenir. Firmaların sunduğu ürün veya hizmetlerin hitap edeceği hedef kitle belirlendikten sonra içeriklerin tasarı süreci başlar.

Konunun Belirlenmesi: Firmanın sunduğu faaliyetlere, geçmişine ve sektördeki başarılarına ilişkin anlatılacak konular detaylı biçimde ele alınır.

Senaryo Çalışması: Bu aşamada seyirciye aktarılacak tüm bilgiler konuya uygun biçimde senaryolaştırılır. Metinlere eşlik edecek müziklere karar verilir.

Çekim Planı: Çekimlerin nerede, ne zaman yapılacağı ve ne kadar sürede tamamlanacağı planlanır. Filmde oynayacak oyunculara ve kullanılacak ekipmanlara karar verilir.

Çekim Aşaması: Planlamasını tamamlayan ekibin belirlediği tarihte ve mekânda çekim başlar. 

Çekim Sonrası: Çekilen videoların kurgu ve montaj aşaması başlar. Görüntülere istenen ses veya efektler eklenir. Ardından, eksik kalan noktalar varsa prodüksiyon ekibi onları tamamlamak için çekime dair tüm detayları göz önünde bulundurarak son kontrolü yapar.

KURUMSAL TANITIM FİLMİNİN AVANTAJLARI

Bilinirliğini, prestijini artırmak isteyen her firma ve marka kurumsal tanıtım filmi çektirebilir. Firmaların yeni müşterilere ulaşmasına aracılık eden kurumsal tanıtım filmlerinin sağladığı diğer avantajları şöyle sıralayabiliriz: 

Farklı müşteri profillerine ulaşarak yeni kazanç imkânları elde edilebilir.

Mevcut müşterilerle olan iletişim ve etkileşim güçlendirilir.

Kurumsal tanıtım filmleri sayesinde şirketler, dijital ortamda da varlığını ortaya koyabilir.

Sunulan ürün ya da hizmetler hedef kitleye çok daha hızlı biçimde aktarılabilir.

Fuar ve toplantı gibi çeşitli etkinliklerde marka imajı artırır.

Kurumsal tanıtım filminden beklenen sonucu alabilmek için firma faaliyetlerine ve beklentilerine uygun, hedef kitlenin ilgisini çekecek yöntemleri seçmek ve doğru çekim tekniklerini uygulamak şart. Bu nedenle pek çok firma, hedef kitlelerine sunduğu ürün ve hizmetlerini doğru şekilde aktarabilmek adına kurumsal tanıtım filmi için çekim desteği alıyor. Siz de firmanızın tanıtım filmini çekerken prodüksiyon sürecini eksiksiz tamamlamak adına profesyonel desteğe ve ekip planlamasına ihtiyaç duyuyorsanız Piktora bir tık uzağınızda! Markanızı en iyi şekilde tanıtacak yöntemlerden yararlanmak için hemen Piktora Yapım'la iletişime geçebilir, zaman kaybetmeden kurumsal tanıtım filmi için ihtiyaç duyduğunuz desteğe kavuşabilirsiniz.

 

Kaynak: anka