İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “İYİ Parti olarak yaptığımız saha araştırmaları ve hesaplamalar neticesinde, 2023 yılına ilişkin ekmeklik buğday fiyatının 11 TL artı 1,5 TL; makarnalık buğday fiyatının ise 12,2 TL artı 1,5 TL prim olarak açıklanması gerektiğini kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Aksi taktirde 28 Mayıs’tan sonra TMO’nun bu fiyatı 2023 yılı alımları için geriye doğru da işleteceğimizi ve telafi edici ödeme yapacağımızı ilan ediyoruz” açıklamasını yaptı.

İYİ Parti Sözcüsü ve İYİ Parti Ankara Milletvekili seçilen Kürşad Zorlu, tarımsal ürün girdi fiyatlarının enflasyonun üzerinde olduğunu belirterek, çiftçilerin zor durumda kaldığını söyledi.

Zorlu, bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Bir önceki yıl yaşanan kuraklık, düşük fiyat, tarımsal ürün girdi fiyatlarının normal enflasyon fiyatlarının neredeyse 1,5 katı üzerinde seyretmesi, çiftçilerimizi oldukça zor durumda bırakmıştır. Siyasi iktidar bunları telafi etmek yerine, çiftçi ve köylülerimizi ezdirmeye devam etmektedir.

MSB'den 'sosyal hesap' uyarısı! MSB'den 'sosyal hesap' uyarısı!

İYİ Parti olarak yaptığımız saha araştırmaları ve hesaplamalar neticesinde, 2023 yılına ilişkin ekmeklik buğday fiyatının 11 TL artı 1,5 TL; makarnalık buğday fiyatının ise 12,2 TL artı 1,5 TL prim olarak açıklanması gerektiğini kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Aksi taktirde 28 Mayıs’tan sonra TMO’nun bu fiyatı 2023 yılı alımları için geriye doğru da işleteceğimizi ve telafi edici ödeme yapacağımızı ilan ediyoruz.”