Kumluca Belediyesi tarafından hizmete açılan mama fabrikasında üretilen KumPati kedi ve köpek mamaları, Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan stant ile karnesi olan çipli kedi ve köpek sahiplerine dağıtıldı.

Kumluca Belediyesi’nin, "Patili dostlarımıza sevgiyle" sloganıyla ücretsiz olarak dağıtımını yaptığı KumPati mamaları ile ilçede birçok kedi ve köpeğin beslenme ihtiyacı önemli ölçüde karşılanıyor.

Başkan Mustafa Köleoğlu, "Satışa sunulan piyasadaki mamalarla aldığımız ruhsatla beraber aynı kalitede üretim yapıyoruz. Mama talebinde bulunan hayvanseverlere ücretsiz ulaştırıyoruz. Sokak hayvanları için özellikle başlattığımız bu hizmetle can dostlarımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. Yine Kumluca Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakım ve tedavisi yapılan hayvanlara destek sağlayarak da ciddi tasarruflar sağlıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla hayvanlara sahip çıkmaya devam ederek Kumluca’mızı marka kent yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.

Kumlucalı hayvanseverler ise KumPati mama projesini başlattğı için Belediye'ye teşekkür ederek, kedi ve köpeklerin mamaları çok severek yediklerini dile getirdiler.