İstanbul Küçükçekmece Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından, depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. 

İstanbul Küçükçekmece Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından, depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. 

KILIÇDAROĞLU’NA SESLENEN DEPREMZEDE ÇOCUK: “DERS ÇALIŞMAMIZ İÇİN BİR ŞEYLER GETİREBİLECEK MİSİNİZ” KILIÇDAROĞLU’NA SESLENEN DEPREMZEDE ÇOCUK: “DERS ÇALIŞMAMIZ İÇİN BİR ŞEYLER GETİREBİLECEK MİSİNİZ”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saat 04.17'de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce başlatılan kampanya kapsamında oluşturulan ihtiyaç listesinde; battaniye, uyku tulumu, ısıtıcı, tüplü soba, toplu kuru gıda, hijyen malzemesi, çocuk bezi, bebek maması, kullanılmamış kışlık giyim malzemesi, nevresim takımı, kadın pedi, yastık, temiz bebek kıyafeti, atkı, bere, eldiven, çorap, cep telefonu ve şarj aleti gibi malzemeler yer alıyor.

Afet bölgesine destekte bulunmak isteyen Küçükçekmeceliler, yardım malzemelerini Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Hizmet Binası, Kadın Eşitlik Merkezi, Gündüz Çocuk Bakımevleri, Bilgi Evleri, Çocuk Üniversitesi, Küçükçekmece Kütüphaneleri ve Atakent, Cennet ile Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezleri'ne teslim edebilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ise 444 4 360 numaralı telefondan edinilebilecek.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Kahramanmaraş ve çevre illerde hissedilen depremde, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremin yaralarını birlikte saracağımıza inanıyorum. Kent sakinlerimizden sağlık önlemleri gereği, yeni temiz ve kullanılmamış ihtiyaç malzemelerini belirlediğimiz noktalara teslim etmelerini rica ediyorum” diye konuştu.