Küçükçekmece Belediyesi, yapımını tamamladığı Gençlik Merkezi’ni Halkalı Merkez Mahallesi’nde hizmete açtı. Gençlerin; etkin, katılan ve öğrenen kişiler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen merkez, fitness ve pilates salonundan, atölyelere, söyleşi salonlarından, çok amaçlı ders çalışma alanlarına pek çok noktada gençlere ücretsiz hizmet verecek.

Gençlerin bilgi ve yeniliklere kolay, huzurlu ve güvenli bir ortamda ulaşmalarını sağlamak amacıyla Gençlik Merkezi'ni kente kazandırdıklarını belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Gençlerin yaşam kalitesi ile ilgili unsurlara erişiminin artırılmasını ve onlara yönelik projelerin desteklenmesini çok önemsiyorum. Küçükçekmece’de gençlerin kendilerini ifade edebildikleri özgür alanlar oluşturmak istiyoruz. Bu hedefle, üretkenliklerini geliştirebilecekleri ortamların desteklenmesi için Gençlik Merkezi projemizi hayata geçirdik. Çok yönlü bir mekân olması ve hedef kitlesine duyarlı tasarımıyla önemsediğimiz merkez, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmesinin yanı sıra ilçemizde önemli bir ihtiyaca da cevap verecektir” diye konuştu.

KAYITLAR, GENÇLİK MERKEZİ’NE BİZZAT BAŞVURUYLA YAPILIYOR

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile açılan merkez, 295 metrekare alanda Halkalı Merkez Mahallesi, Osman Gazi Caddesi’nde inşa edildi. Gençlerin nitelikli zaman geçirmesine imkan sağlayacak 4 katlı merkez; spor salonları, genç kafe, atölyeler, bilişim sınıfı, çok amaçlı atölye sınıfları ve kütüphaneden oluşuyor. Gençlik Merkezi’ne üye olmak isteyenler kayıtlarını bizzat merkezden, kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğrafla gerçekleştirilebiliyor.